Видео ја згрози Македонија - Ти мажу што тепаш и понижуваш жена, ти не си човек!
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Видео ја згрози Македонија - Ти мажу што тепаш и понижуваш жена, ти не си човек!

video-ja-zgrozi-makedonija-ti-mazhu-shto-tepash-i-ponizhuvash-zhena-ti-ne-treba-da-postoish-01.jpg

Не сакам да си поверувам на очите, не сакам да верувам дека вие постоите во мојата држава, не сакам да верувам дека вие постоите на лицето на земјата.

Ти што крена рака на жена, а згора на сѐ го сними тоа, не заслужуваш да го дишеш истиот воздух со останатите.

Ти не треба да се нарекуваш човек,

Да, твоето битисување е штета за човештвото.

Ти ја згрози нацијата, ти го засрами машкиот род,

Ти со понижувањето на една жена го понижи целиот женски род.

video-ja-zgrozi-makedonija-ti-mazhu-shto-tepash-i-ponizhuvash-zhena-ti-ne-treba-da-postoish-02.jpg

Ти со тоа што крена рака на жена покажа дека си нула од човек,

Ти со тоа што крена рака на жена покажа дека имаш погана душа,

Ти со тоа што крена рака на жена покажа дека имаш сериозен проблем,

Ти за тоа што крена рака на жена треба да бидеш казнет во наредните 3 животи и повторно нема да биде доволно.

Ти што крена рака на жена си срам за човештвото.

Ти што крена рака на жена си толку ништожен што жално е што и овие зборови за тебе се потрошени.

Видеото што ја згрози Македонија не го споделуваме за да го заштитиме идентитетот на жртвата. Лицата, што ја малтретираат девојката, се идентификувани и приведени.

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Во Македонија сите станавме експерти за сè – затоа не нè бива! Треба да научиме нешто ново? Па, неее... Зошто ни е таков луксуз во животот? Тре...
Типичен Балканец - ги знае сите сложени комбинации за спортска, но не може да ги совлада трите копчи... „Знаеш што си бара жената одвреме-навреме? Ќотек си бара. Превоспитување, во слу...
Очајна, само готви. Види ја, не знае јајце да спржи - На никој не можеш да му погодиш кога си жена Стани, седни, исчисти, зготви. Оди на работа, врати се, ручај, дремни, вежбај, и...

Спонзорирани линкови: