Како да се тушираш како жена?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Како да се тушираш како жена?

Во овој краток серијал ќе претставиме две ситуации - Како да се тушираш како жена, и вториот дел Како да се тушираш како маж. За почеток, како изгледа целата ситуација кога се тушира една жена?

kako-da-se-tusiras-kako-zena-001.jpg

1. Соблечете ја облеката и ставете ја во корпата за валкани алишта. Светлите на една, темните на друга страна.

2. Ако на патот до купатилото го видите вашето момче или сопруг, покријте било кој гол дел од телото и заклучете се.

3. Погледнете го своето тело во огледало и опуштете го стомакот за да може да кукате уште повеќе за тоа колку сте дебели.

4. Влезете во кадата, или туш кабината. Земете сунѓер за миење лице, раце и грб, како и камен за стругање пети.

5. Измијте ја косата со шампон од краставица и лаванда и уште 83 дополнителни витамини.

6. Измијте ја косата уште еднаш со шампон од краставица и лаванда и уште 83 дополнителни витамини.

7. Потоа нанесете на косата балсам од краставица и лаванда, збогатен со природно кокосово масло. Оставете ја така да отстои 15 минути.

8. Мијте го лицето со крема од здробени кајсии додека не поцрвени.

9. Измијте го преостанатиот дел од телото со ѓумбир и гел за туширање.

10. Измијте го балсамот од косата (мијте го минимум 15 минути, мора да бидете сигурни дека ништо не останало).

11. Избричете се под пазувите и на нозете. Размислувате и за бричење на препоните, но решавате нив да ги издепилирате.

12. Гласно вреснете кога вашиот дечко/сопруг ќе пушти вода во тоалетот и ќе ослаби притисокот во тушот.

13. Исклучете го тушот.

14. Избришете ги сите мокри делови во купатилото.

15. Избришете се со огромна крпа. Замотајте ја косата во втор пешкир со супер впивање.

16. Пребарајте го целото тело за најмало мозолче. Нападнете го со ноктите.

17. Вратете се во спалната соба со бањарка и пешкир на главата.

18. Доколку по пат го видите дечкото, или сопругот покријте било кој откриен дел од телото и претрчајте во собата на час и половина облекување.

Продолжува: Како да се тушираш како маж?

Би можело да ве интересира:

Типичен Балканец - ги знае сите сложени комбинации за спортска, но не ... „Знаеш што си бара жената одвреме-навреме? Ќотек си бара. Превоспитување, во слу...
Колку жената треба да се смали за да ја собере во раката на еден Балка... Живееме во општество кое смета дека жената не може да биде успешна без маж покра...
„Тешко е да се живее со 9000 денари месечно, а уште потешко без нив“ Сте се довеле во ситуација да пропаднете во земја од срам поради своите непромис...