Скромно семејство од мало руско гратче, Роналдо ја лажел: 18 факти за Ирина Шајк
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Скромно семејство од мало руско гратче, Роналдо ја лажел: 18 факти за Ирина Шајк

Татко ѝ починал од компликации со пневмонија, кога таа имала 14 години, па нејзината мајка морала да работи 2 работи за да го издржува семејството.

skromno-semejstvo-od-malo-rusko-gratche-ronaldo-i-ja-izneveril-doverbata-18-fakti-za-irina-shajk-01.jpg

Прекрасната Русинка веќе години наназад е во фокусот на медиумите. Ирина Шајк завидна кариера како модел, но и нејзините љубовни врски отсекогаш буделе интерес кај јавноста.

Факти за Ирина Шајк:

Родена е на 6-ти јануари 1986 во Yemanzhelinsk, руско гратче со 30.000 жители.

skromno-semejstvo-od-malo-rusko-gratche-ronaldo-i-ja-izneveril-doverbata-18-fakti-za-irina-shajk-19.jpg

Татко ѝ бил рудар, а мајка ѝ учителка по музичко во градинка. Има сестра Татиана.

skromno-semejstvo-od-malo-rusko-gratche-ronaldo-i-ja-izneveril-doverbata-18-fakti-za-irina-shajk-32.jpg

На руски името ѝ е Ирина Валерьевна Шайхлисламова.

skromno-semejstvo-od-malo-rusko-gratche-ronaldo-i-ja-izneveril-doverbata-18-fakti-za-irina-shajk-25.jpg

Татко ѝ починал од компликации со пневмонија, кога таа имала 14 години, па нејзината мајка морала да работи 2 работи за да го издржува семејството.

skromno-semejstvo-od-malo-rusko-gratche-ronaldo-i-ja-izneveril-doverbata-18-fakti-za-irina-shajk-41.jpg

Од 6 години свирела пијано, подоцна студирала маркетинг, но ѝ било здодевно, па така влегла во светот на модата.

skromno-semejstvo-od-malo-rusko-gratche-ronaldo-i-ja-lazel-18-fakti-za-irina-shajk-01.jpg

Со сестра ѝ помогнале да се реновира болница во нејзиниот роден град.

skromno-semejstvo-od-malo-rusko-gratche-ronaldo-i-ja-lazel-18-fakti-za-irina-shajk-02.jpg

Се состануваше 5 години со Кристијано Роналдо од 2010 година, откако се запознале на рекламна кампања на Армани.

skromno-semejstvo-od-malo-rusko-gratche-ronaldo-i-ja-izneveril-doverbata-18-fakti-za-irina-shajk-34.jpg

Имаше гласини дека се разделиле поради несогласувањата на Ирина со неговата мајка, но потоа испадна дека тој им праќал флертувачки пораки на низа девојки низ светот и таа се чувствувала дека ѝ ја изневерил довербата. Ситуацијата се одвивала за време на една забава со пријатели во нивниот дом во Мадрид, кога Ирина почнала да чепка во неговиот телефон.

skromno-semejstvo-od-malo-rusko-gratche-ronaldo-i-ja-izneveril-doverbata-18-fakti-za-irina-shajk-33.jpg

Во 2008 година се појави во спот на Канје Вест, облечена како грчка божица.

skromno-semejstvo-od-malo-rusko-gratche-ronaldo-i-ja-izneveril-doverbata-18-fakti-za-irina-shajk-16.jpg

Уште 9 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
Имал брак од 4 месеци, секаде ја носи мајка си: 18 факти за Бредли Куп... Кога беше прогласен за најсекси маж на светот изјави дека навистина му се допаѓа...
Бил 5 години во брак: Факти за Ден Хортон, новото момче на Лејди Гага 37-годишниот сексапилен Ден Хортон го освои срцето на Гага, но кој е всушност то...