Била актерка, па станала психолог: 6 факти за свршеницата на Лук Пери


Била актерка, па станала психолог: 6 факти за свршеницата на Лук Пери

Тој не говореше јавно за врската со неа, а светот дозна дека биле свршени дури по неговата смрт, но Венди била жената што му ја вратила вербата во љубовта.

bila-akterka-pa-stanala-psiholog-6-fakti-za-svrshenicata-na-luk-peri-01.jpg

Смртта на Лук Пери, препознатливиот Дилан од серијата Beverly Hills, 90210, ги шокираше луѓето ширум светот, но, се разбира, најмногу го потресе неговото семејство. Неговите деца Џек (18) и Софи (21), поранешната сопруга Мини Шарм, како и свршеницата Венди Медисон Бауер беа покрај него во последните мигови.

Пери и 44-годишната Бауер својата романса ја држеа во тајност. Не е познато колку точно се состануваа, ниту колку време беа свршени, но парот првпат јавно се појави заедно на настанот GLAAD Media Awards во април 2017 година.

Факти за свршеницата на починатиот актер:

Венди направи Лук повторно да верува во брак по разводот во 2003 со мајката на неговите две деца, со која беше во брак од 2003 година. Инаку неговата ќерка Софи беше на хуманитарна мисија во Африка во времето на смртта на татко ѝ и потоа итно се врати назад.

bila-akterka-pa-stanala-psiholog-6-fakti-za-svrshenicata-na-luk-peri-03.jpg

Една пријателка на Лук за него изјави: „Тој ужива во улогата на татко на неговите деца, но вистинска среќа и радост пронајде со неговата голема љубов Венди.“

bila-akterka-pa-stanala-psiholog-6-fakti-za-svrshenicata-na-luk-peri-06.png

Венди е лиценциран семеен психолог и нуди психотерапија на возрасни личности, тинејџери и парови во нејзината отдинација. Специјализирана е за луѓе кои се справуваат со депресија и анксиозност, зависности и низа ментални нарушувања.

bila-akterka-pa-stanala-psiholog-6-fakti-za-svrshenicata-na-luk-peri-02.jpg

Таа е поранешна актерка и 12 години била дел од светот на шоубизнисот, пред да се врати во студентските клупи и во 2011 година да специјализира психологија.

bila-akterka-pa-stanala-psiholog-6-fakti-za-svrshenicata-na-luk-peri-05.jpg

Имала мали улоги во House и The Mentalist.

bila-akterka-pa-stanala-psiholog-6-fakti-za-svrshenicata-na-luk-peri-04.jpg

Родена е 1974 и живее во Лос Анџелес.

bila-akterka-pa-stanala-psiholog-6-fakti-za-svrshenicata-na-luk-peri-07.jpg

Прочитајте и Доживеа мозочен удар, син му е борач: 8 факти за Дилан од серијата „Беверли Хилс“!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
11 факти за Стела Морис, адвокатката со која Џулијан Асанж добил две деца во заробеништво „Со текот на годините тој од личност што уживав да ја гледам стана мажот што сак...