Доживеа мозочен удар, син му е борач: 8 факти за Дилан од серијата „Беверли Хилс“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Доживеа мозочен удар, син му е борач: 8 факти за Дилан од серијата „Беверли Хилс“

Се сеќавате ли на лошото и заводливо момче од хит серијата? Лук Пери сега има 52 години и е во болница во Лос Анџелес по сериозниот мозочен удар.

dozhivea-mozochen-udar-sin-mu-e-borach-8-fakti-za-dilan-od-serijata-beverli-hils-01.jpg

Лук Пери стана миленик на тинејџерките од целиот свет во 90-тите со серијата „Beverly Hills 90210“ со улогата на лошото момче Дилан Мекеј. Но, тој ги загрижи фановите, а и колегите откако деновиве беше хоспитализиран во Лос Анџелес поради тоа што доживеа силен мозочен удар на 52 години.

Дел од колегите од хит серијата му искажаа поддршка на социјалните мрежи:

Факти за Лук Пери:

Роден е 1966 година и ја снимаше серијата „Beverly Hills 90210“ од 1990 до 1995, па од 1998 до 2000 година.

dozhivea-mozochen-udar-sin-mu-e-borach-8-fakti-za-dilan-od-serijata-beverli-hils-03.jpg

Уште кога го глумеше ликот Дилан изјави: „Знам дека ќе бидам поврзан со него додека умрам, но тоа всушност е во ред. Јас го креирав Дилан Мекеј. Тој е мој.“

dozhivea-mozochen-udar-sin-mu-e-borach-8-fakti-za-dilan-od-serijata-beverli-hils-10.jpg

Но, потоа се концентрираше на други улоги затоа што сакаше да ја тестира својата креативност.

dozhivea-mozochen-udar-sin-mu-e-borach-8-fakti-za-dilan-od-serijata-beverli-hils-05.jpg

Taтко е на 2 деца од бракот со Рејчел Шарп со која се разведе во 2013 година, а беа во брак 10 години и живееа во стара куќа на имот со 3 свињи. По разводот Пери го држи својот љубовен живот во тајност.

 dozhivea-mozochen-udar-sin-mu-e-borach-8-fakti-za-dilan-od-serijata-beverli-hils-02.jpg

Уште 4 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
Син зависник од дрога, сопруга - рак на дојка: 12 факти за животот на Том Хенкс Корона вирусот не е единствениот животен предизвик на познатиот пар, тие минале ...

Спонзорирани линкови: