12 причини зошто Кејт Мидлтон од старт не ѝ веруваше на Меган Маркл

Сомнителното минато на Меган и нереалноста на сценариото дека таа е само една скромна девојка која случајно го освоила принцот.

12-prichini-zoshto-kejt-midlton-od-start-ne-i-veruvashe-na-megan-markl-01.jpg

Меган Маркл стана член на кралското семејство, но од самиот почеток работите помеѓу неа и Кејт Мидлтон не одеа како подмачкани.

Тие не изградија добар однос, иако на заедничките настани се насмеани. Имаше дури и гласини за сериозни конфликти помеѓу нив.

Зошто Кејт Мидлтон од старт не ѝ веруваше на Меган Маркл?

Меган е „аутсајдер“, односно не е една од нив и никогаш не била дел од тие општествени кругови.

12-prichini-zoshto-kejt-midlton-od-start-ne-i-veruvashe-na-megan-markl-02.jpg

Сомнителното минато на Меган и нереалноста на сценариото дека таа е само една скромна девојка која случајно го освоила принцот, како и гласините дека Меган со години била опседната со британското кралско семејство.

12-prichini-zoshto-kejt-midlton-od-start-ne-i-veruvashe-na-megan-markl-03.jpg

Таа не e од Велика Британија, нема британско наследство и е порасната во Лос Анџелес со многу либерални сфаќања.

12-prichini-zoshto-kejt-midlton-od-start-ne-i-veruvashe-na-megan-markl-05.jpg

Била актерка, па логично има талент да глуми и во секојдневието.

12-prichini-zoshto-kejt-midlton-od-start-ne-i-veruvashe-na-megan-markl-06.jpg

Лудата романса со Хари кој многу брзо јa запроси Меган, додека на Кејт за тоа ѝ беа потребни 10 години врска со Вилијам.

12-prichini-zoshto-kejt-midlton-od-start-ne-i-veruvashe-na-megan-markl-07.jpg

Стратешки одбраните пријателства на Меган со цел да се искачува по социјалната скала.

12-prichini-zoshto-kejt-midlton-od-start-ne-i-veruvashe-na-megan-markl-08.jpg

Уште 6 причини на следната страна...Би можело да ве интересира:

17 причини зошто Холандија е совршена земја за живот Во супермаркетите има знаци кои ги предупредуваат луѓето прво да направат избор ...
Кафе со вистинско злато и уште 12 причини зошто Абу Даби е уникатен град Улиците се стерилизираат со дронови. Во една од клиниките има засолниште за буво...
Мрачните тајни на Викторија и Дејвид Бекам - скандали со неверства, со милионите на сопругот гради к... Наводно нејзиниот бизнис нема да опстане доколку Дејвид не вложува пари, а таа с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg