„Некогаш сум неодлучен. А можеби и не сум?“ - 11 смешни поговорки
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


„Некогаш сум неодлучен. А можеби и не сум?“ - 11 смешни поговорки

„Не плукај по подот. Плуканката може да ти затреба за некој.“ и уште 10 смешни поговорки.

nekogash-sum-neodluchen-a-mozhebi-i-ne-sum-11-smeshni-pogovorki-01.jpg

Некои народни мудрости носат животни вистини, но некои поговорки што ги користат луѓето постојат само за добрo да нè насмеат.

Смешни народни поговорки:

Не го одложувај за утре, тоа што можеш да го одложиш за задутре.

Не плукај по подот. Плуканката може да ти затреба за некој.

Не ми влевај толку доверба, ќе се удавам.

Некогаш сум неодлучен. А можеби и не сум?

Некогаш бев човечко суштество, а тогаш си ставив интернет.

Некогаш бев вообразен, а сега се ослободив од таа мана. Сега сум совршен!

nekogash-sum-neodluchen-a-mozhebi-i-ne-sum-11-smeshni-pogovorki-02.jpg

Некогаш таа се облекуваше на кредит, денес се соблекува за готовина.

Некои пијат од радост, некои од тага, а некои од вчера.

Неверство е кога две погрешни личности ја прават вистинската работа.

Неверојатно е колку брзо го менувам мислењето. Всушност, не...

Не е важно да стигнеш прв, важно е да стигнеш пред другиот.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 интересни факти за мажите, кои можеби и тие не ги знаат И мажите може да добијат рак на дојка. Мажите со избричени глави изгледаат повис...
На 9 години – прва слика, на 13 – примен на факултет: Интересни факти за Пабло Пикасо Неспорно е дека Пабло Пикасо е еден од најважните уметници на 20 век, најдобро п...
„Подобро е да живееш еден ден како лав отколку сто како овца“ – најдобрите италијански поговорки Италијанците се познати како големи шегобијци, па не е никакво чудо што нивните ...

Спонзорирани линкови: