10 тајни на успехот на легендарната Елен Деџенерис


10 тајни на успехот на легендарната Елен Деџенерис

Од депресија и суициди мисли до трговија со луѓе, Елен се грижи за сите ризични групи, хуморот ѝ е јака страна и смета дека целта на секој човек во животот треба да биде тоа да е среќен.

10-tajni-na-uspehot-na-legendarnata-ellen-degeneres-01.jpg

Телевизијата ни нуди многу ликови, но еден од најлегендарните е Елен Деџенерис.

Легендарната водителка има шоу кое е едно од најгледаните во светот години наназад.

Таа е родена во 1958 година и е една од најинспиративните жени на денешнината.

Елен отвори говори и за бурите на приватен план, па таа зборуваше за нејзиниот очув кој ја злоупотребувал кога имала 15 години, а јавно призна и дека е хомосекусалка и сега е во брак со жената што ја сака.

Тајни на успехот на легендарната Елен:

Таа не се плаши да биде тоа што е и главна карактерна црта ѝ е искреноста.

10-tajni-na-uspehot-na-legendarnata-ellen-degeneres-02.jpg

Се грижи за својата публика и со својата слава и пари се труди да им го олесни животот на што повеќе луѓе, зборува со фановите и им покажува колку многу ѝ значат.

10-tajni-na-uspehot-na-legendarnata-ellen-degeneres-03.jpg

Не дозволува парите да ја расипат и не заборава дека пораснала во сиромашно семејство без сопствен дом, се селела од место на место и менувала училишта.

10-tajni-na-uspehot-na-legendarnata-ellen-degeneres-04.jpg

Има оган во неа и никогаш не дозволила трагедиите во животот да ја турнат на дното, секогаш се издигнува посилна од претходно.

10-tajni-na-uspehot-na-legendarnata-ellen-degeneres-05.jpg

Се грижи за светот и прави мали работи за него од тоа што е веган до тоа што отвора организации за заштита на животните.

10-tajni-na-uspehot-na-legendarnata-ellen-degeneres-06.jpg

Уште 5 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

„Победниците бараат начини, а губитниците причини“ - најдобрите цитати од најупорните спортисти на с... Мајкл Џордан, Усеин Болт, Михаел Шумахер, Џорџ Бест… тоа се имињата кои ги знаем...
Мајка ѝ го застрелала татко ѝ, позирање за Плејбој: 10 тајни од детството на Шарлиз Терон Нејзината мајка не завршила на суд, а Шарлиз има проблеми со справување со бесот...
Сведок на егзорцизам, татко зависник од кокаин и уште 4 мрачни тајни за Ријана Taтко ѝ бил зависник од дрога и алкохол и ја тепал мајка ѝ, а Ријана не завршила...