„Верувај дека можеш и ќе успееш“ – најубавите мисли кажани во Дизни цртаните кои го отсликуваат животот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


„Верувај дека можеш и ќе успееш“ – најубавите мисли кажани во Дизни цртаните кои го отсликуваат животот

Сите ние имаме пораснато со цртаните на Волт Дизни, во кои се кријат и поголеми пораки отколку што очекуваме.

veruvaj-deka-mozes-i-ke-uspees-najubavite-misli-kazani-vo-dizni-crtanite-koi-go-otslikuvaat-zivotot+01.jpg

До ден денес неговите цртани филмови се поим и дефиниција за детство.

Ние можеме да учиме од неговите мудрости за животот, кажани и пренесени преку цртани ликови.

А, тие истите се оние кои имаат предизвикано безброј солзи и насмевки ширум светот на возраст од 7 до 77 години.

Ова се реченици кажани во Дизни цртани кои многу добро го отсликуваат и опишуваат животот:

Вини Пу

„Нештата што ме прават различен од другите, се оние кои ме прават да бидам тоа што сум.“ – Пиглет 

Мулан

„Верувај дека можеш и ќе успееш.“ – Мулан

Пепелашка

„Најважното нешто што едно девојче го носи на себе е нејзината доверба.“ – Пепелашка

Вини Пу

„Ти си многу похрабар отколку што мислиш дека си, многу посилен отколку што изгледаш, и многу попаметен.“ – Вини Пу

Мики Маус

„Среќата е највредната работа што ја поседуваме.“ – Пајо Паторот

Петар Пан

„Секогаш имај позитивни и среќни мисли.“ – Петар Пан

veruvaj-deka-mozes-i-ke-uspees-najubavite-misli-kazani-vo-dizni-crtanite-koi-go-otslikuvaat-zivotot+02.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

„Не чувај ништо за специјална пригода, таа пригода е ДЕНЕС“ – моќни жи... Американската новинарка Реџина Брет стекна неверојатна популарност, иако има нап...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
„Животот не е тежок, тешки се луѓето во него“ - најмудрите цитати за ж... Што е животот? Еден здив, капка вода во дланките која се обидуваш да не ти се ли...