Грозјето може да се запали во микробранова - Интересни факти за светот околу нас
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Грозјето може да се запали во микробранова - Интересни факти за светот околу нас

Компанијата Ferdio од Копенхаген си поставила мисија да ги подучи интернет корисниците за неверојатниот свет околу нас.

grozjeto-mozhe-da-se-zapali-vo-mikrobranova-interesni-fakti-za-svetot-okolu-nas-01.jpg

За таа цел, тие го лансирале проектот Factourism, каде што споделуваат точни, но и забавни факти.

Фактите се придружени и со интересни илустрации, а дел од најзабавните погледнете во продолжение:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Интересни цитати за мажите од Мерилин Монро „Сопруг е личноста која секогаш ви го заборава роденденот и не пропушта можност ...
11 интересни факти за мажите, кои можеби и тие не ги знаат И мажите може да добијат рак на дојка. Мажите со избричени глави изгледаат повис...
8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава