Зачната при силување, посвоена на 6 месеци: 15 факти за Захара, ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Зачната при силување, посвоена на 6 месеци: 15 факти за Захара, ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит

Во едно интервју во 2009 Џоли изјави дека биолошката мајка на Захара починала од сида, но британските медиуми ја пронајдоа и направија интервју со неа.

zachnata-pri-siluvanje-posvoena-na-6-meseci-od-etiopija-15-fakti-za-zahara-kjerkata-na-andjelina-djoli-i-bred-pit-01.jpg

Захара Марли Џоли-Пит е едно од 6-те деца на Анџелина Џоли и Бред Пит. Таа е посвоена од Етиопија и има 15 години.

Факти за Захара:

Посвоена е во 2005 година, а родена е во Етиопија.

zachnata-pri-siluvanje-posvoena-na-6-meseci-od-etiopija-15-fakti-za-zahara-kjerkata-na-andjelina-djoli-i-bred-pit-02.jpg

Џоли прво сама ја посвои на 6-месечна возраст, а потоа и Пит стана ко-посвоител во 2006.

zachnata-pri-siluvanje-posvoena-na-6-meseci-od-etiopija-15-fakti-za-zahara-kjerkata-na-andjelina-djoli-i-bred-pit-13.jpg

Името од „Yemsrach“ ѝ било променето во Захара.

zachnata-pri-siluvanje-posvoena-na-6-meseci-od-etiopija-15-fakti-za-zahara-kjerkata-na-andjelina-djoli-i-bred-pit-03.jpg

Во едно интервју во 2009 Џоли изјави дека биолошката мајка на Захара починала од сида, но во 2017 година еден британски магазин тврдеше дека направил интервју со биолошката мајка на Захара (жена од Етопија по име Mentewab Dawit Lebiso), а таа изјавила дека Захара била зачната за време на брутално силување и затоа ја дала на посвојување. Ја родила на 19 години.

zachnata-pri-siluvanje-posvoena-na-6-meseci-od-etiopija-15-fakti-za-zahara-kjerkata-na-andjelina-djoli-i-bred-pit-06.jpg

По породувањето биолошката мајка избегала од дома, Захара ја чувале баба ѝ и дедо ѝ и на 6 месеци била дадена на посвојување.

zachnata-pri-siluvanje-posvoena-na-6-meseci-od-etiopija-15-fakti-za-zahara-kjerkata-na-andjelina-djoli-i-bred-pit-05.jpg

Уште 5 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
13 факти за бракот на Анџелина Џоли и Бред Пит, кои можеби не ги знаевте Нивната врска, брак, па и развод ги полнеа и сè уште ги полнат медиумите. Тие бе...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава