Ужасни јавни тоалети, договорени бракови: 9 факти за животот во Тунис


Ужасни јавни тоалети, договорени бракови: 9 факти за животот во Тунис

Некои мајки бираат невести за своите синови дури и во јавните бањи, а стапувањето во брак со одредена личност подразбира стапување во блиска и нераскинлива врска со целото негово семејство.

uzhasni-javni-toaleti-dogovoreni-brakovi-10-fakti-za-zhivotot-vo-tunis-01.jpg

Дали некогаш сте се запрашале каков е животот во Тунис? Какви правила и навики на функционирање важат во оваа афричка земја? 

Интересни факти за животот во Тунис:

Локалните жени изгледаат помодерно од што мислиме

Иако станува збор за муслиманска држава, тие го сакаат западниот стил. Од традиционална облека до мини здолништа, на улиците може да видите сѐ.

uzhasni-javni-toaleti-dogovoreni-brakovi-10-fakti-za-zhivotot-vo-tunis-02.jpg

Ако повикате такси, бидете подготвени дека ќе го делите со други патници

Возилото може да изгледа и како мини комбе, а вие да си платите само за своето седиште. Добивка е што ќе платите евтино, а мана е што ќе се возите со низа случајни патници.

uzhasni-javni-toaleti-dogovoreni-brakovi-10-fakti-za-zhivotot-vo-tunis-03.jpg

Основните продукти се евтини и стандардот на живот не е висок

uzhasni-javni-toaleti-dogovoreni-brakovi-10-fakti-za-zhivotot-vo-tunis-04.jpg

Јавните тоалети може да ве згрозат

Во лоша состојба се дури и оние кои се наоѓаат во близина на некои попознати туристички атракции.

uzhasni-javni-toaleti-dogovoreni-brakovi-10-fakti-za-zhivotot-vo-tunis-05.jpg

Како турист лесно може да фатите дијареа

Вашиот стомак може да реагира бурно на тамошната вода од чешма и продукти за исхрана, па затоа пијте секогаш вода од шише и не купувајте храна од сомнителни локали.

uzhasni-javni-toaleti-dogovoreni-brakovi-10-fakti-za-zhivotot-vo-tunis-06.jpg

Уште 4 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
18 ужасни работи кои Џастин Бибер ги има направено Го има натерано својот тим да го носи на раце, има плукнато фанови и удрено фото...
15 ужасни работи кои Анџелина Џоли му ги правеше на Бред Пит Додека беа во брак изгледаа како совршен пар, без испади и драми во јавноста, но...

Најчитани неделава