Има растројство на личноста и уште 8 факти за новиот дечко на Ким Кардашијан
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Има растројство на личноста и уште 8 факти за новиот дечко на Ким Кардашијан

Има фетиш на чевли, страда од гранично растројство на личноста, а по раскинувањето на врската со Аријана Гранде ги покри сите нејзини тетоважи. Што знаеме за Пит Дејвидсон – новиот дечко на Ким Кардашијан?

ima-rastrojstvo-na-lichnosta-i-ushte-8-fakti-za-noviot-dechko-na-kim-kardashijan-01.jpg

Ким Кардашијан (41) деновиве и отворено покажа дека е во романтична врска со комичарот Пит Дејвидсон (28).

ima-rastrojstvo-na-lichnosta-i-ushte-8-fakti-za-noviot-dechko-na-kim-kardashijan-02.jpg

Пит е познт по тоа што е член на Saturday Night Live, а во минатото бил во врска со поголем број познати дами. Беше свршен со пејачката Аријана Гранде (28), а потоа беше во врска и со 20-години повозрасната актерка Кејт Бекинсејл (48), како и со ќерката на Синди Крафорд - Каја Гербер.

Во продолжение неколку интересни факти што можеби не сте ги знаеле за новиот дечко на Ким Кардашијан:

Пит морал да промени три средни училишта затоа што немал другари и бил жртва на врсничко насилство.

ima-rastrojstvo-na-lichnosta-i-ushte-8-fakti-za-noviot-dechko-na-kim-kardashijan-03.jpg

Првиот стенд-ап настап го имал на 16 години. Со пријателите биле на куглање, а тие го предизвикале да се качи на сцената и да го има својот прв настап.

ima-rastrojstvo-na-lichnosta-i-ushte-8-fakti-za-noviot-dechko-na-kim-kardashijan-11.png

Страда од Kронова болест и има гранично растројство на личноста. За Кроновата болест што му предизвикува постојани воспаленија на дигестивниот тракт, Пит редовно зема лекови, а поради граничното растројство на личноста Пит тешко ги регулира сопствените емоции и импулсивноста.

ima-rastrojstvo-na-lichnosta-i-ushte-8-fakti-za-noviot-dechko-na-kim-kardashijan-04.jpg

Пит го загубил татко му во нападот на кулите близначки на 11-ти септември 2001-та година. Татко му бил пожарникар кој бил присутен на местото на несреќата. Во негова чест Пит го има истетовирано бројот 8418, што бил бројот на неговата значка.

ima-rastrojstvo-na-lichnosta-i-ushte-8-fakti-za-noviot-dechko-na-kim-kardashijan-05.jpg

Пит на своето тело имаше тетоважи што се посветени на неговата бивша свршеница Аријана Гранде. Нејзините иницијали, нивната омилена песна и лого со зајачки уши, што се однесува на некоја нивна заедничка шега. Сепак по раскинувањето, тој ги покри тетоважите.

ima-rastrojstvo-na-lichnosta-i-ushte-8-fakti-za-noviot-dechko-na-kim-kardashijan-06.jpg

Аријана Гранде за него рече дека е мошне „надарен“ и дека го сака затоа што зрачи со енергија на голема машкост.

ima-rastrojstvo-na-lichnosta-i-ushte-8-fakti-za-noviot-dechko-na-kim-kardashijan-07.jpg

По раскинувањето со Аријана Гранде, Пит беше во врска со актерката Кејт Бекинсејл која е 20 години повозрасна од него.

ima-rastrojstvo-na-lichnosta-i-ushte-8-fakti-za-noviot-dechko-na-kim-kardashijan-08.jpg

Пит е колекционер на патики. Тој за себе вели дека чевлите му се фетиш, а неговата колекција има поголем број разнобојни патики – многу повеќе отколку што некогаш би можел да носи.

ima-rastrojstvo-na-lichnosta-i-ushte-8-fakti-za-noviot-dechko-na-kim-kardashijan-09.jpg

Богатството на Пит Дејвидсон се проценува на 8 милиони долари - ситница во споредба со неговата сегашна девојка Ким Кардашијан која годинава и официјално стана милијардерка според Forbes.

ima-rastrojstvo-na-lichnosta-i-ushte-8-fakti-za-noviot-dechko-na-kim-kardashijan-10.jpg

Прочитајте и Ја освои по разводот со Канје, бившите го фалат за „надареноста“ – Ким и Пит фатени за рака ја потврдија врската

Би можело да ве интересира:

Бил 5 години во брак: Факти за Ден Хортон, новото момче на Лејди Гага 37-годишниот сексапилен Ден Хортон го освои срцето на Гага, но кој е всушност то...
Неколку цитати од Битлси кои покажуваат зошто нивната музика речиси предизвика револуција Британскиот рок бенд The Beatles бил оформен во Ливерпул, во 1960-тите. Членовит...
6 работи кои не сте ги знаеле за Хју Хефнер Хју Хефнер почина на 91-годишна возраст, во присуство на неговото семејство и не...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg