Виц: Првата плавуша на Сонцето
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Виц: Првата плавуша на Сонцето

Разговараат црнка, бринета и плавуша за патување на друга планета.

vic-prvata-plavusa-na-sonceto-01

Црната вели:

- Јас ќе бидам првата црнка на Месечината!

Бринета вели:

- Па што, јас ќе бидам првата која стапнала на Венера!

Плавушата самоуверено враќа:

- А јас пак ќе бидам првата плавуша на Сонцето!

Црната прекорно ја погледнува и прашува:

- Како? Ќе изгориш.

Плавушата одговара:

- Па ќе одам навечер!

Би можело да ве интересира:

Никогаш досадни - ретро вицoви за плавуши кои ќе ве насмеат Ви фали малку смеа во животот? Вицовите кои никогаш не ни здосадуваат се оние со...
Спектакуларно смешни одговори на тема „Од каде доаѓаат бебињата?“ Секој родител еден ден треба да им објасни на своите деца како дошле на овој све...
Мажите и грипот - „Умираме, молете се за нас“ Никој од нас не ги сака грипот и настинките, но очигледно е дека мажите се посеб...