Кумановски вицеви (4 дел)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Кумановски вицеви (4 дел)

Продолжете си го животот со уште една доза смеење од најсмешните македонски кумановски вицеви кои ќе ве насмеат и расположат. Ако овие ви се малку потесете се на претходните прв, втор и трет дел кумановски вицеви.

kumanovski-vicevi-4-del-01

7 Дена

Камилата може да работи 7 д’на и да не пие ништо.

Кумановец може да пие 7 д’на и да не работи ништо.

Хорор филм

Муж и жена гледав хорор филм и од едн пут, жена почнује да вришти:

-Леле, мамоооо

Муж фрља око накуде њума и дофрља:

-А препозан гу мајку ти, а?

 

Неспоразум

Што е неспоразум

-Кд отидеш на гости и потражиш чашу воду, а будала ти ставрно донесе чашу воду!

 

Акција

Тражу женску за ноќну акцију! – Ја да спију, она да тепа комарци.

Полиција

Полиција  тропа на врата куде некои кумановци

Отварајте, полиција!

Ми не смо викале полицију, ми викасмо курве!

-Па ваше комшие не викнасва!

-К`д су ве они викнале, они нека ве ебев, ми ќе чекамо курве!

Лајк

На комшију му умре коза, а не објави на Фејсбук. И ја с`к куде да ставу лајк?

Нутела

На тело црна, на фаца бела. Коју пудру користиш? Да не е можда Нутела?

Педери

Едн педер му вика на другога:

-Драги, трудан сам!

-Не могуче, од куде знаеш?

-Па касни ми столица 5 д`на.

Бурек

Улазам у бурекџилницу и парашују га мајстора: Мајсторе куде га чуваш месо?

-Па у фрижидер. Зашто?

- Па могаја си малко и у бурек да ставиш.

100 евра

Даде ву на секретарку 100 евра на заем и ми вика:

-Фала директоре, ќе ти ги врату кд ќе можеш?!

Чизми

-Леле злато знаеш ли какви чизме сам видела?

-Ма боли ме мене к*р за твои чизме!

-А злато да га цуну ја да пројде,па да идемо да ги купимо?

Пијандура

Улаза пијандура у автобус и дере се:

-Ви напред сте сви педери,ви тамо позади сте клошари,а ви у средину сте сељачишта!

Шофер љут кочи нагло и прашуе га:

-Како кажа пијандуро, понови, кога кажа сељаци, а кога педери?

-Ех па ти па,сга незнам,ти кд закочи све ги испомеша!

Киро Глигоров

Киро Глигоров е живеја 94 године затој што у њега е имаја делови од Мерцедеса!

Фрлање диск

Македонија бидна Светски првак у фрљање на диск !

У питање е диск на Драгана Вучиќа!

Бог

Бог гу е створија жену у петак. Претходно гу е понеделник створија кокошку, у вторник гуску, у среду патку, у четвртак мисирку, а у петак му снемало перја.

Ручек

Кумановац се јавља на некоју другарку у Србију.

Кумановац: Ало треба ми Зорица?

Мајка ву: - Зорица је тренутно на ручку.

Кумановац: Аха,епа ајде к'д ќе се симне од ручку нека ми се јави.

Глава

Девојче имаш нешто ружно на врат!

-Што бе што?

-Главу!

Плата

Пуштите плату бе , пин ке си га забраву!

Би можело да ве интересира:

5 кратки вицеви за поубав ден Студент им пишува на родителите: „Долго ми се немате јавено. Пратете ми 100 евра...
10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вашиот (фото) Сите понекогаш имаме лоши денови кога се соочуваме со работи за кои помислуваме ...
Хит вицеви за снаи и свекрви што слатко ќе ве насмеат Што би направиле кога тигар би ја нападнал вашата свекрва? Јас? Ништо! Сам ја на...