Хит вицеви за снаи и свекрви што слатко ќе ве насмеат


Хит вицеви за снаи и свекрви што слатко ќе ве насмеат

Што би направиле кога тигар би ја нападнал вашата свекрва? Јас? Ништо! Сам ја нападнал, сам нека се брани.

hit-vicevi-za-snai-i-svekrvi-shto-slatko-kje-ve-nasmeat-01.jpg

Односот на снаите и свекрвите отсекогаш бил инспиративен за шеги...

Полн автобус со свекрви тргнал на излет. Во еден миг излетал од патот и сите починале на лице место.

Следниот ден на погребот сите снаи ќутејќи стоеле, а само една кукала и плачела.

Една од толпата ѝ пришла и ја прашала: „Зошто плачеш? Па, и мојата загина!“

А таа ѝ одговорила: „Мојатаaaa задоцнииии на автобусоооот!!!“

Синот ја прашал мајка си: „Мајко, која од овие три мислиш дека е мојата идна сопруга?“

Мајката му одговорила: „Таа во средина!“

Синот ја прашал како знае, а таа му одговорила: „Па, таа не ми се допаѓа“.

Која е разликата помеѓу свекрва и лешинар?

Лешинарот прво чека да умреш, па потоа ти го јаде џигерот.

Синот донел снаа во домот.

Првото утро снаата и свекрвата пиеле кафе. Свекрвата ѝ кажала: „Наутро кога сум добро расположена каранфилот го ставам на десното уво, но ако сум нервозна го ставам на левото и не ме допирај и не ми се обраќај“.

На тоа снаата ѝ одговорила:

„А јас наутро кога ќе станам, се туширам, мавам 2-3 ракии и многу ми е гајле на која страна ти е тој твој каранфил.“

Уште 6 вицеви на следната страна...Би можело да ве интересира:

4 кратки вицеви за смеење до солзи Секој ден ни е потребна доза на хумор. Од насмевки никогаш доволно. Ајде да...
Хит мемиња како изгледа седењето во карантин Разговори со сами себе, јадење на сета залиха на храна во само 2 дена... Ви звуч...
5 кратки вицеви за поубав ден Студент им пишува на родителите: „Долго ми се немате јавено. Пратете ми 100 евра...