Виц на денот: Кога си најлошиот и најдобриот маж истовремено
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Бариста 10-07-2020


Виц на денот: Кога си најлошиот и најдобриот маж истовремено

vic-na-denot-koga-si-najlosiot-i-najdobriot-maz-istovremeno-001.jpg

Мажот се буди мамурен. Отвора очи, а на масичката гледа чаша вода и два Аспирини.

Облеката покрај креветот му е испеглана, разгледува наоколу и гледа дека цела куќа е чиста и средена.

На масата во кујна гледа ливче на кое пишува: „Отидов во продавница. Појадокот е во рерна, спортскиот весник на маса. Твојата сопруга!“

Тогаш поминува синот и мажот го гледа и го распрашува што се случило минатата ноќ.

Синот одговара:

„Ох, ништо, си дојде околу 3 наутро, пијан, се сопна на скалите, ја искрши омилената ваза на мама и поврати во ходник, па се залета кон вратата и од тоа ти е модрицата на око.“

„А, како и покрај тоа, сè е средено и мајка ти не  е лута?“

Синот дообјаснува:

„Па, кога мама те одвлече во спална и проба да ти ги соблече панталоните, ти ѝ рече: Госпоѓо, оставете ме раат, јас сум оженет!“

Би можело да ве интересира:

Кога не го почитуваш правилото „три пати мери, еднаш сечи“... (фото) На сите ни се случуваат грешки во работата и тоа не е ништо страшно сѐ додека не...
Мора да бакнете многу жаби пред да го пронајдете принцот - 25 Марфиеви еротски закони Сè што би можело да тргне наопаку, ќе се случи. Марфиевите „закони“ се секогаш и...
Најлудите нешта што мозокот ги прави кога е вклучен на „автопилот“ Иако нашите мозоци се многу моќни и развиени, некогаш се однесуваат како да имаа...