„Сонував дека сум се омажила, многу се исплашив“ – Девојчето кое стана вирален хит (видео)


„Сонував дека сум се омажила, многу се исплашив“ – Девојчето кое стана вирален хит (видео)

Викендов на социјалните мрежи вирално се шири видео од мало девојче кое открива зошто се исплашило толку многу откако сонувала дека се мажи.

sonuvav-deka-kje-se-omazham-mnogu-se-isplashiv-devojcheto-koe-stana-viralen-hit-video-01.jpg

Иако многу мали девојчиња сонуваат за свадба како од бајките, ова девојче изгледа гледа малку пореално на работите, па ги насмеа сите.

Во видеото таа вели: „Сонував нешто и многу се исплашив. Сонував дека сум се омажила.“

Причината за стравот е сосема разбирлива: „Морав да чистам, готвам, пеглам...“ – продолжува девојчето.

Видеото го објави и Северина на нејзиниот профил и напиша: „Ми го пратија ова видео. Сонувала дека се омажила... срце слатко. Му го честитам на ова девојче, на нејзината мајка и на сите жени 8-ми март!“

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хит мемиња како изгледа седењето во карантин Разговори со сами себе, јадење на сета залиха на храна во само 2 дена... Ви звуч...
Хит вицеви за снаи и свекрви што слатко ќе ве насмеат Што би направиле кога тигар би ја нападнал вашата свекрва? Јас? Ништо! Сам ја на...
McDonald’s оваа година има безобразни празнични чашки (фото) Starbucks, потргни се и направи место за чашките на McDonald’s! Ако мислевте дек...

Најчитани неделава