Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Како да уредите малечко станче од 40м2?

Малите станови како овој се навистина специфични за уредување. Меѓутоа, со избор на правилни бои, мебел и детали може да се постигне ефект на неверојатна пространост.

kako-da-uredite-malecko-stance-od-40-m2-1

Таков е и овој стан од 40 метри квадратни кој изгледа интересно и несекојдневно заради мешавината на бои и стилови.

Тапетите на едната страна од дневната соба совршено се совпаѓаат со темниот мебел и светлите декорации.

Кујната е навистина мала, меѓутоа контрастот на црниот ѕид и белите елементи имаат улога овој простор визуелно да го зголемат.

Во спалната соба се сместени исклучиво неопходните елементи, со мал интересен додаток – полица која не зафаќа никаков простор, а изгледа прилично оригинално.

Последен интересен момент во целото уредување е малечката шарена тераса која е одлично место за неколку минутното утринско будење со јако кафе.

kako-da-uredite-malecko-stance-od-40-m2-2

kako-da-uredite-malecko-stance-od-40-m2-3

kako-da-uredite-malecko-stance-od-40-m2-4

kako-da-uredite-malecko-stance-od-40-m2-5

kako-da-uredite-malecko-stance-od-40-m2-6

kako-da-uredite-malecko-stance-od-40-m2-7

kako-da-uredite-malecko-stance-od-40-m2-8

kako-da-uredite-malecko-stance-od-40-m2-9

Вака уредените 40 метри квадратни не изгледаат така малку, зар не?

Би можело да ве интересира:

Најосаменото дрво во светот и уште 7 природни светски чуда кои не постојат повеќе Најосаменото дрво во светот за кое многумина велеа дека е „чудо“ и чии корени пр...
На работа носете храна од дома и уште 15 совети за штедење Научете како да готвите, она што можете купете го на старо и пробајте почесто да...
Инспирирани од измамникот од Тиндер, луѓе споделуваат хорор-приказни од апликации за состанување „Требаше да одиме на вечера – ми рече да го следам до еден контејнер и ми рече д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg