4 уникатни и луксузни јахти
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 21-11-2019


4 уникатни и луксузни јахти

И додека некои се задоволуваат со егзотични дестинации и острови, оние со астрономски цифри на сметката веќе го започнаа своето лето на неколку уникатно дизајнирани јахти.

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-01

Погледнете ги 4те најскапи и најлуксузни јахти кои сите ги посакуваат, а ретко кој успеал да си ги дозволи.

1. Bamboo Yacht

Прва на оваа листа е јахтата која се издвојува од сите останати со својот изглед и е изграден исклучиво од најквалитетно дрво. Покрај нејзиниот дизајн, внатрешноста е вистинска фантазија.

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-02

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-03

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-04

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-05

2. Yacht Island

Јахтата-остров е втората најлуксузна во светот. Покрај ексклузивните простории како што се библиотеката, теретаната, базенот, киното и барот, јахтата содржи и прекрасен водопад кој тече од вулкан.

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-06

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-07

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-08

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-09

3. Oculus

Оваа футуристичка јахта е направена во облик на гигантска риба. Може да собере 12 луѓе сместени во најлуксузни апартмани. Покрај другото, содржи лифт, базен и спа соби.

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-10

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-11

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-12

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-13

4. Floating home

Последна на листата е јахтата-куќа долга 20, а широка 6,7 метри. Горниот дел содржи дневна соба, кујна и трпезарија, а во потпалубата се наоѓа спална соба со пространа бања. Одличен спој на дрво и метал со светли тонови кои даваат изглед на современ и урбан дом.

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-14

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-15

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-16

4-unikatni-i-luksuzni-jahti-17

Би можело да ве интересира:

Идеи за летен пикник на плажа заради кои ќе посакате да сте покрај мор... Голем пешкир послан на песок, корпа со сезонско овошје, крофни, даска со млечни ...
Искрени, одговорни и точно знаат што сакаат - кои се карактеристиките ... Што е неодоливо кај една жена? Некои ќе кажат насмевката, други очите, трети тел...
Не сте подобри од другите - Правилата за живот на Данците, најсреќните... Данска долго време е лидер во категоријата држава со најсреќни жители. И никој, ...