Портрети на славните насликани со кафе (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Портрети на славните насликани со кафе (фото)

Уметноста на младата артистка @nuriamarq е нешто кое не се гледа секојдневно.

neverojatni-portreti-naslikani-samo-so-kafe-001.jpg

Нуриа, потекнува од Шпанија, и со минимални ресурси создава дела кои вредат да се погледнат.

Овие портрети се изработени, верувале или не, само од кафе и молив.Таа ни покажа дека кафето не е само напиток, туку може да прерасне во уметност.

1. Еди Редмејн

edi-redmejn

2. Марго Роби

margot-robins-3

3. Џаред Лето

dzared-leto-4

5. Нина Добрев

nina-dobrev-5

6. Ванеса Хаџенс

vanesa-hadzens

7. Џулијан Хоуг

dzilijan-hju

8. Тоби Регбо

tobi-regbo

9. Барбара Палвин

Barbara-palvin

10. Тејлор Свифт

tejlor-sfift-dzoker

11. Џони Деп

dzoni-dep-aka-skeleton

И. И. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Животот е поубав во лето! Снежни покривки на куќите, дожд, топло огниште, празнично расположение и тмурни ...
Јапонците одат во шума, Германците пијат пиво: Техники за среќа од целиот свет Кога ќе погледнеме наназад во нашите животи често тоа што е најзначајно се наста...
Топли, зимски илустрации за тажно, студено срце (фото) Noona Vinogradoff е илустратор којашто ги создава најтоплите цртежи, совршено ск...

Спонзорирани линкови: