Пролетни десерти со вистински листови од цвеќе (фото)


Пролетни десерти со вистински листови од цвеќе (фото)

Во време кога сè околу нас цвета и расцветува, кога уживаме во мирисот и глетката на свежите букети, слаткарниците ширум светот имаат нова идеја и замисла за десертите.

proletni-deserti-so-vistinki-listovi-od-cvekje-001.jpg

Голем број на модерни слаткарници и пекари редат ливчиња цветови врз нивните рецепти.

Љубичици, рози, лаванда, во комбинација со крцкава кора и крем од чоколадо, јагода или ванила – звучи предобро за да биде вистина.

За среќа има неодоливи фотки кои докажуваат дека рајот за непцата постои:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На кое место во светот би се нашле ако ископаме дупка во земјата по пр... Кога бевме мали, се прашувавме на кое место во светот би се нашле ако ископаме д...
Фиџет спинер – „заразна“ играчка која ги замени џамлиите и клик клакот... Сигурно досега имавте можност или да видите или да слушнете за новата заразна иг...
Тура на убавина низ 10 земји: Која е замислата за привлечен маж во Тур... Турскиот актер Бариш Ардуч и грчкиот пејач Сакис Рувас се примери за мажи чија у...