За сите сингл девојки: 5 идеи за совршен соло состанок


За сите сингл девојки: 5 идеи за совршен соло состанок

Девојки, нема потреба да очајувате ако сте сингл. Дотерајте се во омилената облека, направете си маникир со омилениот лак и правец на соло состанок!

za-site-singl-devojki-5-idei-za-sovrshen-solo-sostanok-01.jpg

Ако не можете да го организирате друштвото, а немате момче, зошто да не си посветите внимание сами на себе? Искористете го времето што ќе го поминете сами на најубав можен начин, а ние ви предлагаме пет супер идеи.

Омилена книга и чаша вино

Поминете една вечер во вашиот омилен бар со чаша вино или шолја кафе и најновиот роман за кој никако не наоѓате време да го почнете. Уживајте во пријатната атмосфера и опуштете се на сопствен начин.

Плетење или везење

Плетењето и везењето не се само за баби. Во последно време овие две вештини се многу актуелни. Според истражувањата, овие активности го смируваат мозокот и го подобруваат расположението. Украсете ги старите модни парчиња со некој извезен детаљ или исплетете си некој моден додаток, како на пример ланче или шал.

Тргнете во акција

Извадете го велосипедот или ролерките и возете се по кејот или на градското шеталиште. Докажано е дека луѓето кои вежбаат сами се поконцентрирани и имаат поуспешни резултати од оние кои вежбаат во друштво. Не заборавајте да си ги пуштите омилените песни за мотивација.

za-site-singl-devojki-5-idei-za-sovrshen-solo-sostanok-02.jpg

Филмска вечер

Одберете нов филм што го немате гледано, а ви стои на листата на филмови кои сакате да ги гледате. Кино-салите не се резервирани само за парови. Купете си сок и пуканки и уживајте.

Спа-ден

Организирајте си еден слободен ден во кој ќе посетите некој спа-центар. Почестете се со убава масажа или сауна. Заслужувате да се разгалите и да си дозволите мало задоволство. Ослободете го мозокот од сите негативни мисли.

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Не одите на одмор? 6 идеи со кои ќе си поминете убаво и дома Ако не успеавте да заштедите за одмор летово или одлучивте да останете дома за с...
Идеи за летен пикник на плажа заради кои ќе посакате да сте покрај море (фото) Голем пешкир послан на песок, корпа со сезонско овошје, крофни, даска со млечни ...
3 работи кои вашата сингл пријателка во 30-тите сака да ги слушне Кога си сингл, тоа е твој избор, но со тој избор си доаѓаат и ред работи кои не ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg