Како некогаш изгледале познатите туристички знаменитости во светот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Како некогаш изгледале познатите туристички знаменитости во светот?

Сите ги знаеме и сме навикнати на модерниот изглед на знаменитостите низ познатите градови на кои им се восхитуваме во живо или на фотографии.

kako-nekogash-izgledale-poznatite-turistichki-destinacii-vo-svetot-01.jpg

Сепак, тие не изгледале секогаш така. Некогаш биле сосема поразлични, што дури нема ни да ги препознаете.

Мало патување низ историјата преку фотографии:

Вестминстерска катедрала – Лондон, Велика Британија

kako-nekogash-izgledale-poznatite-turistichki-destinacii-vo-svetot-02.jpg

Црквата Света Софиja – Истанбул, Турција

kako-nekogash-izgledale-poznatite-turistichki-destinacii-vo-svetot-03.jpg

Нојшванштајн – Хоеншвангау, Баварија, Германија

kako-nekogash-izgledale-poznatite-turistichki-destinacii-vo-svetot-04_2.jpg

Версај (дворец) – Версај, Франција

kako-nekogash-izgledale-poznatite-turistichki-destinacii-vo-svetot-05.jpg

Петра – напуштен град, Јордан

kako-nekogash-izgledale-poznatite-turistichki-destinacii-vo-svetot-006.jpg

Колосеумот – Рим, Италија

kako-nekogash-izgledale-poznatite-turistichki-destinacii-vo-svetot-07.jpg

Маунт Рашмор – Јужна Дакота, САД

kako-nekogash-izgledale-poznatite-turistichki-destinacii-vo-svetot-08.jpg

Капитол – Вашингтон, САД

kako-nekogash-izgledale-poznatite-turistichki-destinacii-vo-svetot-09.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Низ илустрации: Животот на „ноќните птици“ Луѓето кои се карактеризираат како „ноќни птици“ се луѓе кои имаат повеќе енерги...
Низ илустрации: Проблемите кои ги имаме само во лето Нема кој не сака лето. Или не? Летото е супер, сè додека сонцето не почне да гор...
Девојка две години креира неверојатни фотографии во Кина Оваа фотографка и блогерка вели дека навистина ѝ е криво што многу луѓе имаат ло...