Уникатната убавина на алтернативните новогодишни елки (фото)


Уникатната убавина на алтернативните новогодишни елки (фото)

Поинакви и ефектни, алтернативните елки ќе ѝ дадат посебна нота на атмосферата во вашиот дом.

unikatnata-ubavina-na-alternativnite-novogodishni-elki-foto-01.jpg

Ајде за промена годинава заборавете на стандардната новогодишна елка и магијата на празниците донесете ја во вашиот дом со помош на алтернативна елка, која ќе ја направите самите.

Тие се уникатни и модерни и изгледаат прекрасно.

Можете да ги закачите сијаличките на ѕидот во форма на елка, да направите елка од книги, од семејни фотографии, од стара скала, од хартија, само од лампиони итн.

Идеи има многу, потребно е само волја од ваша страна и годинава ќе имате уникатна елка, по која сите ќе воздивнуваат.

Бојата и големината ги прилагодувате по желба, а еве некои одлични идеи за инспирација:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

99% од луѓето не можат да ги направат овие трикови со прсти - А вие? Верувале или не, 99% од луѓето не можат да ги направат овие трикови со прстите н...
Не одите на одмор? 6 идеи со кои ќе си поминете убаво и дома Ако не успеавте да заштедите за одмор летово или одлучивте да останете дома за с...
Идеи за 8-ми март: Како да одберете подарок кој нема да фаќа прашина н... Денот на жената се наближува, а вие немате идеја како да ја изненадите вашата ма...