11 маки што ги има секоја жена


11 маки што ги има секоја жена

Од проблеми со шопингот и долната облека до преголемите очекувања, жените навистина имаат низа секојдневни предизвици.

11-maki-shto-gi-ima-sekoja-zena-001.jpg

Да се биде жена е прекрасно, но сепак има некои работи кои ги мачат сите жени.

Од нас се очекува да бидеме совршени божици на убавината, па тоа знае понекогаш да биде навистина тешко.

Дел од маките на жените:

- Голем дел од нашата облека нема џебови, а дури и кога има не се доволно.

- Не е невообичаено само еден градник да ни се погоди и да ни биде навистина комфорен, па најчесто да го носиме само него.

- Долната облека брзо ни се оштетува. Тантелата и ластиците од перењето, а понекогаш и од незгодите за време на циклусот.

11-maki-shto-gi-ima-sekoja-zena-02.jpg

- Се очекува од нас да изгледаме како божици, па често наутро очајни врз подочниците ставаме тони коректор и пудра.

- Се очекува од нас постојано да седиме со прекрстени нозе.

- Хулахопките, дури и оние во кои сме вложиле мало богатство ни се кинат постојано.

- Шопингот на фармерки ни е најголемиот ноќен кошмар. Никогаш не ни прилегаат совршено и во ширина и во должина. Плус, понекогаш ја менуваат формата по перењето.

11-maki-shto-gi-ima-sekoja-zena-01.jpg

- Навистина ни е тешко чистењето на купот влакна од косата во тоалетот и од килимите во сите соби.

- Секогаш мора да внимаваме на прерамките од градникот кога носиме маичка на прерамки.

- Носењето на секси долна облека од тантела по само една седмица од депилирањето се претвора во хорор со сите тие влакна што излегуваат низ неа.

- Влакната на нозете како да ни растат со брзината на светлината.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 секојдневни работи кои не сте знаеле за што служат Дали знаете за што служи малиот отвор на катанците или запците на метрото за мер...
Секојдневни работи кои ги правиме погрешно без воопшто да сме свесни Веројатно понекогаш ви доаѓа преку глава кога ќе видите дека повторно нешто прав...
„Главоболките“ на жените со кафеава коса (фото) Можеби изгледа едноставно, но понекогаш навистина е тешко да се биде бринета. Же...