Девојка го прикажува нејзиниот живот низ илустрации, во кои сите ќе се пронајдете
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
stolar 22-04-2018
столар 21-04-2018


Девојка го прикажува нејзиниот живот низ илустрации, во кои сите ќе се пронајдете

Kayden Hines е уметник од Калифорнија која сликовито ги прикажува нејзините секојдневни ситуации со кои се соочува.

devojka-go-prikazhuva-nejziniot-zhivot-niz-ilustracii-vo-koi-site-kje-se-pronajdete-01.jpg

Од скршени нокти до пакување за викенд – таа шеговито ги илустрира сите ситуации во кои секоја девојка ќе се пронајде.

Нејзините дела ги објавува на Инстаграм, а ние издвоивме неколку најдобри.

Во колку илустрации ќе се пронајдете?

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 секојдневни работи кои не сте знаеле за што служат Дали знаете за што служи малиот отвор на катанците или запците на метрото за мер...
Илустрации кои откриваат скриени светови од секојдневието Андреа Учини е уметник од Италија кој направи серија интересни илустрации со скр...
Секојдневни работи кои ги правиме погрешно без воопшто да сме свесни Веројатно понекогаш ви доаѓа преку глава кога ќе видите дека повторно нешто прав...