Плус сајз девојка танцува на шипка и руши предрасуди (фото+видео)


Плус сајз девојка танцува на шипка и руши предрасуди (фото+видео)

Таа вели дека танцувањето на шипка направило да се чувствува самоуверено и секси како никогаш досега.

plus-sajz-devojka-tancuva-na-shipka-i-rushi-predrasudi-foto-video-01.jpg

Кими Ли од Австралија со години се изгладнувала, но на крај го прифатила своето тело и одлучила да биде најдобрата верзија од себе.

plus-sajz-devojka-tancuva-na-shipka-i-rushi-predrasudi-foto-video-05.jpg

plus-sajz-devojka-tancuva-na-shipka-i-rushi-predrasudi-foto-video-03.jpg

Сега има 32 години, мајка е на 2 деца, вежба танцување на шипка и се чувствува прекрасно.

plus-sajz-devojka-tancuva-na-shipka-i-rushi-predrasudi-foto-video-02.jpg

Вели дека танцувањето на шипка прави да се чувствува моќно и слободно и преку него научила дека сите големини и форми на женски тела може да бидат секси.

plus-sajz-devojka-tancuva-na-shipka-i-rushi-predrasudi-foto-video-04.jpg

Нејзината самодоверба пораснала и сега прикачува и видеа од своите изведби на Инстаграм:

С. С.| Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што никогаш не треба да правите кога сте на гости во туѓ дом? Кога одите на гости, независно дали е кај блиски или подалечни познаници, треба ...
Зошто никогаш не треба да се мешате и да решавате туѓи проблеми? Многу често знаеме да се вмешаме во туѓите проблеми со цел да им помогнеме на бл...
8 неверојатни латиноамерикански жени кои влегоа во историјата Запознајте се со 10 жени кои храбро застанаа и се изборија за своите права, инсп...