105-годишна бабичка вели дека тајната на долговоченоста е да останете сингл
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavac 20-02-2019


105-годишна бабичка вели дека тајната на долговоченоста е да останете сингл

105-godishna-babichka-veli-deka-tajnata-na-dolgovochenosta-e-da-ostanete-singl-01.jpg

Бренда Озборн од Нотнгем наполни 105 години. Пензионираната медицинска сестра ги изненади сите со одговорот која е тајната на долговечноста.

Таа советуваше дека ако сакате долг живот, тогаш треба што повеќе да ги избегнувате мажите и да минувате време на свеж воздух.

105-godishna-babichka-veli-deka-tajnata-na-dolgovochenosta-e-da-ostanete-singl-02.jpg

Родена е 1913 година и дури 93 години од животот минала во домот на своите родители, а потоа се преселила во дом за стари лица. Импресивно е што Бренда има добиено награда кога работела поради тоа што била само еден ден боледување во 33 години.

105-godishna-babichka-veli-deka-tajnata-na-dolgovochenosta-e-da-ostanete-singl-04.jpg

Таа отсекогаш била огнено независна и иако има 105 години знае да наздрави со чаша вино и да ужива во животот.

105-godishna-babichka-veli-deka-tajnata-na-dolgovochenosta-e-da-ostanete-singl-03.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кондоми со поминат рок и уште 13 смешни знаци дека сте сингл предолго Телефонот и далечинскиот управувач си имаат своја страна од креветот. Ги бричете...
Две 100-годишни жени тврдат дека тајната на долговечноста е да останет... Дали се согласувате со овие забавни, 100-годишни дами? Дали немањето брачен парт...
Која е тајната на долговечноста на жителите на јапонскиот остров Окина... Јапонскиот остров Окинава важи за место каде живеат најздравите и најдолговечнит...