Подароци кои може да испратат лоша порака кај погрешни личности

Во најубавиот период од годината, сите се понесени од еуфоријата и во потрага по идеални подароци за најблиските.

podaroci-koi-mozhe-da-ispratat-pogreshna-poraka-01.jpg

Независно дали станува збор за партнер, пријатели или колеги, понекогаш може да биде вистински предизвик да се одбере добар подарок.

Па така, во обидот да изберете нешто соодветно и со пристоен буџет, може лесно да погрешите и да пренесете погрешна порака, зависно од тоа за кого е наменет подарокот.

Постојат неколку подароци, кои се на тенка линија помеѓу добро и лошо и може погрешно да бидат толкувани и во одредени ситуации, подобро е да ги избегнувате.

Погледнете кои се тие и бидете повнимателни:

Шеговити подароци

Ако сте од оние кои сакаат да купуваат подароци од забава (на пример секс играчки и други слични работи), треба да внимавате за кого бирате таков подарок, бидејќи не секој ќе ви ја сфати шегата како што сте очекувале.

podaroci-koi-mozhe-da-ispratat-pogreshna-poraka-02.jpg

Производи за бањање

Линијата помеѓу „третирај се“ и „ти треба ова“ е многу тенка кога купувате производи како шампон, купка или сапун.

Затоа, прво е важно да внимавате на кого го купувате ова, второ добро да ги одберете производите на пример да бидат некоја убава колекција и држете се до кремите за раце, млекото за тело и други производи за убавина наместо за бањање.

podaroci-koi-mozhe-da-ispratat-pogreshna-poraka-03.jpg

Домаќински производи

Купувањето некој апарат или додаток за чистење во домаќинството, може да ја навреди партнерката и да сфати дека барате од неа повеќе да се посвети на домот и чистењето.

Од друга страна пак, доколку подарите нешто слично на некој кој постојано ги покажува домаќинските способности, може да остави лош впечаток за вас, бидејќи и тие сакаат барем еднаш да се израдуваат на нешто што не е поврзано со домаќинските обврски.

podaroci-koi-mozhe-da-ispratat-pogreshna-poraka-04.jpg

Екстравагантни подароци за нов партнер

Кога сте во сериозна и долга врска, веројатно е во ред да си дозволите и поскапи и поекстравагантни подароци, но кога сте „тазе“ со партнерот, скапиот подарок може да предизвика непотребен притисок и да создаде обврска.

podaroci-koi-mozhe-da-ispratat-pogreshna-poraka-05.jpg

Лични подароци за шефот

Подарувањето ваучер за масажа, парфем и слични лични подароци за шефот, може да предизвикаат непријатно чувство, па држете се до општи подароци кога станува збор за надредени и колеги.

podaroci-koi-mozhe-da-ispratat-pogreshna-poraka06.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Новогодишни подароци кои ретко кој би посакал да ги добие под елката Избирањето на совршениот празничен подарок за под елката знае да биде предизвик,...
Морничавата приказна за Зодијак - еден од најпознатите сериски убијци на сите времиња, кој праќал ши... Серискиот убиец Зодијак е поврзан со пет смртни случаи, а експертите веруваат де...
Партнери кои ги креваат стандардите за другите мажи со генијалните подароци за нивните сакани Еден маж засадил илјадници цветови за неговата слепа сопруга, само за да ѝ помог...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg