5 кратки трикови со кои луѓето 100% ќе ве сакаат повеќе
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 23-01-2020


5 кратки трикови со кои луѓето 100% ќе ве сакаат повеќе

Триковите се навистина лесни и сигурно ги знаете и вие, но треба да почнете да ги применувате веднаш.

5-kratki-trikovi-so-koi-lugjeto-100-posto-kje-ve-sakaat-povekje-01.jpg

Дали понекогаш чувствувате дека сте им трн во око на луѓето? Некако не им лежите многу на срце.

Дали правите нешто погрешно?

Ако смените некои работи во вашето однесување, тие ќе ве сакаат многу повеќе.

Како да ги освоите срцата на луѓето:

Смејте се често.

5-kratki-trikovi-so-koi-lugjeto-100-posto-kje-ve-sakaat-povekje-02.jpg

Кажувајте  „благодарам“ често.

5-kratki-trikovi-so-koi-lugjeto-100-posto-kje-ve-sakaat-povekje-03.jpg

Давајте комплименти од срце.

5-kratki-trikovi-so-koi-lugjeto-100-posto-kje-ve-sakaat-povekje-05.jpg

Ценете ги другите и одобрувајте ги нивните дела.

5-kratki-trikovi-so-koi-lugjeto-100-posto-kje-ve-sakaat-povekje-04.jpg

Посветувајте им внимание на луѓето.

5-kratki-trikovi-so-koi-lugjeto-100-posto-kje-ve-sakaat-povekje-06.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 навики кои издаваат дека луѓето имале скромно или сиромашно детство Ако ги набљудувате навиките на богатите и сиромашните луѓе, ќе забележите дека т...
9 тајни на луѓето кои живеат долг живот Работата во градината и дружбата со помлади луѓе се дел од работите кои може да ...
10 трикови со кои се служат познатите жени за да изгледаат добро на фотките Од позирање со брадата надолу до позирање со притискање на јазикот до непцето, к...