10 трикови со кои се служат познатите жени за да изгледаат добро на фотките
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
RECEPCIONERI/KI 27-01-2020
Планер 27-01-2020
Сервисер 27-01-2020


10 трикови со кои се служат познатите жени за да изгледаат добро на фотките

Од позирање со брадата надолу до позирање со притискање на јазикот до непцето, кои трикови ги користат познатите дами и како функционираат тие?

10-trikovi-so-koi-se-sluzhat-poznatite-zheni-za-da-izgledaat-dobro-na-fotkite-01.jpg

Постојано осамнуваат фотографии од познатите дами, а на нив тие изгледаат совршено. Како е можно тоа? Дали користат Фотошоп постојано?

Можеби понекогаш, но најчесто и тие немаат време за едитирање на фотографиите, едноставно користат трикови при позирањето.

Тие знаат како нивното лице изгледа најдобро и се држат до тоа.

Трикови за позирање од познатите дами:

Малку подзамижани очи

Повеќето познати дами го користат овој трик кога сакаат флертувачки и женствен изглед. Тие подзамижуваат малку и речиси незабележително ги превиткуваат усните во блага насмевка, без да притискаат премногу.

Вака ги подигнуваат јаболкниците и прават лицето да им изгледа помладешки.

10-trikovi-so-koi-se-sluzhat-poznatite-zheni-za-da-izgledaat-dobro-na-fotkite-02.jpg

Ја ставаат косата настрана

Од Кајли Џенер дефинитивно можеме да научиме некои трикови за позирање. Таа често позира со косата префрлена на десната страна.

Ставањето на косата на едната страна ви ја дефинира линијата на вилицата и ви дава доза на спонтаност во изгледот. Вашето лице доаѓа во убава рамка, плус косата ви изгледа бујно.

10-trikovi-so-koi-se-sluzhat-poznatite-zheni-za-da-izgledaat-dobro-na-fotkite-03.jpg

Го користат методот „насмевка со очите“

Миранда Кер, како и многу други супермодели, често го користи овој трик кога позира пред камерата.

Овој метод прикажува дискретно смеење со затеснување на очите. Насмеаното лице ќе ви изгледа автентично, а притоа нема да има потреба воопшто ниту да ги помрднете усните.

10-trikovi-so-koi-se-sluzhat-poznatite-zheni-za-da-izgledaat-dobro-na-fotkite-04.jpg

Притиснете го јазикот до непцето

Покрај со контурирање со шминка, истакнати јаболкници можете да добиете и со начинот на позирање. Трикот е да го притиснете јазикот до непцето и да се смеете, додека устата ви е затворена.

Ова ќе ви ги подигне јаболкниците и ќе направи да изгледаат подефинирани.

10-trikovi-so-koi-se-sluzhat-poznatite-zheni-za-da-izgledaat-dobro-na-fotkite-05.jpg

Сликајте се одгоре

Ова е сигурен начин дека ќе изгледате подобро на сликите. Поголемиот дел од познатите дами ја користат оваа техника за селфи фотките.

Вака нема да имате двојна брада, ниту проблем со лошото светло, убавите црти на вашето лице ќе дојдат до израз.

10-trikovi-so-koi-se-sluzhat-poznatite-zheni-za-da-izgledaat-dobro-na-fotkite-06.jpg

Уште 5 трикови на следната страна...Би можело да ве интересира:

Познати жени кои се доказ дека може да изгледате стилски и ако имате облини Тоа што не носите мал број на облека, не значи дека не може да изгледате стилски...
5 кратки трикови со кои луѓето 100% ќе ве сакаат повеќе Триковите се навистина лесни и сигурно ги знаете и вие, но треба да почнете да г...
Практични трикови и совети за оние на кои прва мисла по будење им е кафето Се будите наутро и ништо не можете да направите сè додека не ја испиете својата ...