11 ситуации кои се случуваат секоја Нова година, па и оваа нема да биде исклучок
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


11 ситуации кои се случуваат секоја Нова година, па и оваа нема да биде исклучок

Новогодишната магија се повторува секој декември, а заедно со неа си одат и неизбежните закони од секојдневието.

11-situacii-koi-se-slucuvaat-sekoja-nova-godina-pa-i-ovaa-nema-da-bide-isklucok-001.jpg

Во продолжение, ви пренесуваме 11 од нив, низ забавни илустрации.

Се надеваме дека ќе ви помогнат барем малку да се насмевнете во овој стресен празничен период:

Китењето на елката обично завршува со расправање, повишен тон и незборување со часови.

11-situacii-koi-se-slucuvaat-sekoja-nova-godina-pa-i-ovaa-nema-da-bide-isklucok-01.jpg

Седењето покрај каминот кое би требало да биде спокојно, одеднаш се претвора во идеална шанса да размислувате за трошоците во декември и јануари.

11-situacii-koi-se-slucuvaat-sekoja-nova-godina-pa-i-ovaa-nema-da-bide-isklucok-02.jpg

Кога сакате да каснете мандарина, обично завршувате со повредено око.

11-situacii-koi-se-slucuvaat-sekoja-nova-godina-pa-i-ovaa-nema-da-bide-isklucok-03.jpg

Празниците се најубави кога си во еластични пижами.

11-situacii-koi-se-slucuvaat-sekoja-nova-godina-pa-i-ovaa-nema-da-bide-isklucok-04.jpg

За секоја втора работа во фрижидерот важи правилото – не чепкај до 31-ви декември!

11-situacii-koi-se-slucuvaat-sekoja-nova-godina-pa-i-ovaa-nema-da-bide-isklucok-05.jpg

Со текот на годините сфаќате дека дочекот на Нова година пред телевизор, со новогодишен филм и не е така лоша идеја.

11-situacii-koi-se-slucuvaat-sekoja-nova-godina-pa-i-ovaa-nema-da-bide-isklucok-06.jpg

Сфаќате колку од луѓето не го делат вашиот божиќен ентузијазам.

11-situacii-koi-se-slucuvaat-sekoja-nova-godina-pa-i-ovaa-nema-da-bide-isklucok-07.jpg

Подарувањето за Нова година е идеален начин да се ослободите од работите кои не сте ги отвориле и користеле цела година.

11-situacii-koi-se-slucuvaat-sekoja-nova-godina-pa-i-ovaa-nema-da-bide-isklucok-08.jpg

Кевин од Сам дома постојано врти низ програмите.

11-situacii-koi-se-slucuvaat-sekoja-nova-godina-pa-i-ovaa-nema-da-bide-isklucok-09.jpg

Колку и да изгледате возрасно и зрело, сепак се надевате дека под елката ќе најдете новогодишно пакетче.

11-situacii-koi-se-slucuvaat-sekoja-nova-godina-pa-i-ovaa-nema-da-bide-isklucok-10.jpg

Сфаќате дека нема ништо страшно да се случи дури и ако заспиете пред полноќ.

11-situacii-koi-se-slucuvaat-sekoja-nova-godina-pa-i-ovaa-nema-da-bide-isklucok-11.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Низ илустрации: Животот на „ноќните птици“ Луѓето кои се карактеризираат како „ноќни птици“ се луѓе кои имаат повеќе енерги...
Низ фотки: Како изгледал животот во ’50-ите години? Дали некогаш сте слушале интересни приказни од времето на вашите баби и дедовци ...
Секоја жена треба да има... Секоја жена треба да има доволно пари за да живее сама, без разлика дали е од по...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава