„Сите изгубивме надеж во 2020, но шоуто мора да продолжи“ – Емотивна божиќна реклама на Amazon


„Сите изгубивме надеж во 2020, но шоуто мора да продолжи“ – Емотивна божиќна реклама на Amazon

Оваа 2020-та година донесе многу неизвесност, изгубена надеж и пропаднати соништа, но во божиќната реклама, Amazon покажува дека „шоуто мора да продолжи“, а сплотувањето на луѓето е потребно повеќе од кога било.

site-izgubivme-nadezh-vo-2020-no-shouto-mora-da-prodolzhi-emotivna-bozhikjna-reklama-na-amazon-1.jpg

Рекламата ја следи приказната за една млада балерина, која со радост дознава дека е избрана за главна улога во училишниот балет за празничното шоу.

Радоста полека спласнува кога училиштата се затвораат и настапува неизвесност, но продолжува да вежба со последната капка надеж, која целосно згаснува кога настапот е целосно откажан.

Но, луѓето околу неа не дозволуваат таа да ја изгуби надежта, семејството ѝ помага, а соседите прават нарачки на Amazon.

Заедницата се сплотува како едно и прави магична, празнична приказна, бидејќи како што се пее во песната на Queen - шоуто мора да продолжи.

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Емотивната божиќна реклама на Тојота која ќе ве разнежни и ќе допре длабоко до вас (видео) Секоја година во периодот ноември-декември, брендовите ги објавуваат нивните бож...
Надеж дека сѐ ќе биде подобро – Pantone прогласи две бои кои ќе ја одбележат 2021 (фото) Жолта (Illuminating) и сива (Ultimate Gray) се двете бои кои Pantone ги прогласи...
И вагината старее: 9 факти кои секоја жена треба да ги знае за својот полов орган Вагината е дефинитивно еден од најинтересните органи на човечкото тело за кој се...

Најчитани неделава