Трикови за позирање од познатите дами како да изгледате повисоко и послабо


Трикови за позирање од познатите дами како да изгледате повисоко и послабо

Висината дефинитивно не е пресудна во изгледот на една девојка, но познатите дами како Кортни Кардашијан (155 сантиметри) и Ева Лонгорија (157 сантиметри) понекогаш сакаат да користат трикови за да изгледаат повисоко.

trikovi-za-poziranje-od-poznatite-dami-kako-da-izgledate-povisoko-i-poslabo-01.jpg

Многу познати дами се ниски, но и покрај тоа што секако изгледаат прекрасно тие понекогаш сакаат да изгледаат повисоко и послабо, па тоа го постигнуваат со трикови при позирањето.

Трикови за позирање од познатите дами:

Кортни Кардашијан – 155 сантиметри

Погрешно

trikovi-za-poziranje-od-poznatite-dami-kako-da-izgledate-povisoko-i-poslabo-02.jpg

Правилно – ова е вистинскиот агол, со фотографирањето оддолу нозете изгледаат подолги.

trikovi-za-poziranje-od-poznatite-dami-kako-da-izgledate-povisoko-i-poslabo-03.jpg

Луси Хејл – 157 сантриметри

Погрешно

trikovi-za-poziranje-od-poznatite-dami-kako-da-izgledate-povisoko-i-poslabo-05.jpg

Правилно – ја држи раката на струкот, а едната нога ѝ е малку понапред и на тој начин креира визуелна асиметрија што прави да изгледа повисоко.

trikovi-za-poziranje-od-poznatite-dami-kako-da-izgledate-povisoko-i-poslabo-06.jpg

Ева Лонгорија – 157 сантиметри

Погрешно

trikovi-za-poziranje-od-poznatite-dami-kako-da-izgledate-povisoko-i-poslabo-07.jpg

Правилно – ногата напред е истегната, па нозете ѝ изгледаат подолги, а таа повисока.

trikovi-za-poziranje-od-poznatite-dami-kako-da-izgledate-povisoko-i-poslabo-08.jpg

Аријана Гранде

Погрешно

trikovi-za-poziranje-od-poznatite-dami-kako-da-izgledate-povisoko-i-poslabo-09.jpg

Правилно – нозете во седечка позиција ѝ се истегнати напред и доаѓаат во фокусот.

trikovi-za-poziranje-od-poznatite-dami-kako-da-izgledate-povisoko-i-poslabo-10.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 трикови за да изгледате подобро на Инстаграм фотките Од избор на аголот на фотографирање до поставеноста на телото, како да испаднете...
Совети кои ќе ви помогнат да не им се вратите на лошите навики Многу често зборуваме за штетниот ефект на одредени навики, но сепак и покрај то...
Трикови кои треба да ги имате на ум за да се спасите во опасни ситуации Не треба да се размислува на лоши сценарија и ситуации, но добро е да сте секога...

Најчитани неделава