Со какви (не)пријатни ситуации се соочуваат луѓето на различни работни места? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Со какви (не)пријатни ситуации се соочуваат луѓето на различни работни места? (фото)

Денес постојат илјадници различни занаети професии, и сите си имаат свои предности, но и предизвици. А, бидејќи во текот на животот луѓето менуваат само по неколку работни места, никогаш нема да знаете како изгледаат сите.

internet-korisnici-spodeluvaat-so-shto-se-soochuvaat-na-rabotnoto-mesto-01.jpg

Но, благодарение на интернетот, имаме можност да ѕирнеме во работниот ден на кого било и барем колку-толку да сфатиме со што се соочуваат луѓето кога одат на работа.

Во продолжение погледнете интересни, пријатни и не толку пријатни ситуации од работните места кои луѓето ги споделуваат:

„Работам во кино – еве што ме пречека после една проекција. Ве молам почитувајте ги вработените и не правете толкав неред“

internet-korisnici-spodeluvaat-so-shto-se-soochuvaat-na-rabotnoto-mesto-02.jpg

„Работам во Шведска како инженер и сум одговорен за неколку ветерници. Еве го погледот од нив“

internet-korisnici-spodeluvaat-so-shto-se-soochuvaat-na-rabotnoto-mesto-03.jpg

Раката на изработувач на накит после неколку часа полирање

internet-korisnici-spodeluvaat-so-shto-se-soochuvaat-na-rabotnoto-mesto-04.jpg

„Денес ќе треба да го фрлам цел овој ориз…“

internet-korisnici-spodeluvaat-so-shto-se-soochuvaat-na-rabotnoto-mesto-05.jpg

„Работам во саат кула“

internet-korisnici-spodeluvaat-so-shto-se-soochuvaat-na-rabotnoto-mesto-06.jpg

„Гуми за џвакање што ги собрав од масите во барот каде што работам“

internet-korisnici-spodeluvaat-so-shto-se-soochuvaat-na-rabotnoto-mesto-07.jpg

„Работам како собирач на отпад и секој ден ги гледам овие слатки суштества“

internet-korisnici-spodeluvaat-so-shto-se-soochuvaat-na-rabotnoto-mesto-08.jpg

Прашина од железо на слушалките на градежник, после цел ден работење на градилиште

internet-korisnici-spodeluvaat-so-shto-se-soochuvaat-na-rabotnoto-mesto-09.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Работи што не сте ги знаеле за Канада и причини зошто луѓето сакаат да живеат таму Можеби кога ќе се спомне Канада, помислувате на ладна земја во која животот не е...
Вирален хит: Што е чудно на оваа матурска фотка? Прославата на матурската вечер е важен момент од животот на сите млади. Обично с...
Како изгледаат децата на најубавите жени на светот? Често пати со право велиме дека „крушата под круша паѓа“. И има голема вистина в...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg