12 фотографии што ќе ве погодат директно во срце


12 фотографии што ќе ве погодат директно во срце

„Татко ми беше болен и сонуваше да види како дипломирам. Успеа во тоа.“

12-fotografii-shto-kje-ve-pogodat-direktno-vo-srce-01.jpg

Постојат мигови во кои се гледа убавината на светот. Токму такви мигови некои луѓе уловиле случајно на фотографии и сега ги споделуваат на Reddit.

Фотографии што ќе ве погодат директно во срце:

„Секој пат за време на прошетката моето куче застанува на ова место и го чека неговиот пријател лабрадор, кој почина минатата година, да истрча од дворот.“

12-fotografii-shto-kje-ve-pogodat-direktno-vo-srce-02.jpg

„Во дворот имав еж, кој ми роди две други ежиња.“

12-fotografii-shto-kje-ve-pogodat-direktno-vo-srce-03.jpg

„Бев вознемирена што си ја скршив раката, потоа мајка ми ми го нацрта ова на гипсот и ме расположи. Имам 33 години, но се смеев како дете.“

12-fotografii-shto-kje-ve-pogodat-direktno-vo-srce-04.jpg

„Среќна троцифрена бројка дедо!“

12-fotografii-shto-kje-ve-pogodat-direktno-vo-srce-05.jpg

„Повеќе од 10 години сонувам да чувам германски овчар, денес ова пријателче ми е дома.“

12-fotografii-shto-kje-ve-pogodat-direktno-vo-srce-06.jpg

„Учителката мора да направи сѐ за на учениците да им е забавно на часовите.“

12-fotografii-shto-kje-ve-pogodat-direktno-vo-srce-07.jpg

Уште 6 фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 фотографии што докажуваат дека гените се чудо Кога братучетки си личат како близначки, кога синот е копија на таткото... Фото ...
18 фотографии кои ја докажуваат моќта на времето Времето навистина знае да остави свој белег на работите, а овие фотографии соврш...
Моќни фотографии од чии приказни ќе се наежите Во животот има кратки приказни кои може да допрат до вас повеќе од било која про...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg