10 интересни прашања со кои ќе се тестирате самите - дали го познавате доволно партнерот

Ако не ги знаете одговорите не значи дека по автоматизам вашата врска е мртва, туку значи дека е време малку повеќе да се заинтересирате за својот партнер и вистински да го запознаете. Тестирајте се...

10-neobichni-prashanja-so-koi-kje-se-testirate-samite-dali-go-poznavate-dovolno-partnerot-01.jpg

Кога станува збор за љубовта, малите работи се најзначајни. Лорен Консил е експерт за врски кој открива дека малите детали откриваат дали вашата врска е здрава.

Таа наведува 10 прашања со кои ќе се тестирате себеси дали добро го познавате партнерот.

10-neobichni-prashanja-so-koi-kje-se-testirate-samite-dali-go-poznavate-dovolno-partnerot-02.jpg

Ако на поголемиот дел од нив одговорите потврдно, тогаш добро го познавате и сте дел од една здрава врска.

Потврдните одговори значат дека обрнувате внимание на него, неговите желби, потреби и стравови. Токму тоа покажува колку мислите и се грижите за него.

Прашањата од експретот за врски:

- Дали знаете какви ги сака вашиот партнер јајцата за појадок, многу или малку пржени?

- Што за вашиот партнер претставува скапо, ако се зборува пример за чевли?

- Која му била работата од соништата кога бил дете?

- Ако пристигнете во кафуле пред партнерот, дали би знаеле кој пијалак да му го нарачате?

- Колку често за партнерот би било идеално да имате секс?

- Која е неговата карактеристика за која е најсамоуверен?

- Како ја става тоалетната хартија на држач, со делот за влечење горе или долу (до ѕидот)?

- Кој е најголемиот показател за тоа дека е исплашен и под стрес?

- Што му се допаѓа најмногу кај вас?

- Кој или што е најголемиот причинител на стрес во неговиот живот периодов?

10-neobichni-prashanja-so-koi-kje-se-testirate-samite-dali-go-poznavate-dovolno-partnerot-03.jpg

Се разбира, ако не ги знаете одговорите не значи дека по автоматизам вашата врска е мртва, туку значи дека е време малку повеќе да се заинтересирате за својот партнер и вистински да го запознаете.

С. С. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Само најдобрите ќе добијат возачка: Како изгледа тест за возење во Кина? (видео) На социјалните мрежи масовно се споделува видео од тест за возење во Кина. Што м...
5 совети како да се ослободите од туѓото влијание во животот (и да бидете посреќни) „Треба да сфатите дека луѓето постојано ги менуваат сопствените одлуки и мислења...
Решавајте загатки и квизови, комуницирајте со други луѓе - 7 начини да станете „попаметни“ Решавајте загатки, тестови, квизови и секакви предизвици кои ве тераат да мислит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg