Една работа што ја кажува вашиот маникир за вас

Црвени нокти – вие сте гламурозна, храбра жена, која сака да привлекува внимание, не сте срамежливи и на моменти сакате да правите драма.

edna-rabota-shto-ja-kazhuva-vashiot-manikir-za-vas-001.jpg

Убаво средените нокти говорат за тоа дали сте негувана жена, но изборот каков маникир ќе си направите, говори многу и за вашиот карактер.

Што кажува маникирот за вас како личност?

Класичен француски маникир – вие сте жена што сака класика и минимализам, не сакате неред околу вас, софистицирани сте и имате добар вкус.

edna-rabota-shto-ja-kazhuva-vashiot-manikir-za-vas-02.jpg

Француски маникир со силна боја – вие сакате да покажете дека во вас се крие мал „бунтовник“ и понекогаш сакате да чекорите по работ.

edna-rabota-shto-ja-kazhuva-vashiot-manikir-za-vas-03.jpg

Црвени нокти – вие сте гламурозна, храбра жена, која сака да привлекува внимание, не сте срамежливи и на моменти сакате да правите драма.

edna-rabota-shto-ja-kazhuva-vashiot-manikir-za-vas-04.jpg

Неонски нијанси – вие сте забавни, пријателски настроени и секогаш подготвени за забава.

edna-rabota-shto-ja-kazhuva-vashiot-manikir-za-vas-05.jpg

Неутрални крем нијанси – вие сте личност што сака мултитаскинг, способни сте да правите повеќе работи едновремено и сакате да го демонстрирате вашиот талент пред другите.

edna-rabota-shto-ja-kazhuva-vashiot-manikir-za-vas-06.jpg

Сјајни металик нокти – вие сте елегантна, дружељубива и шармантна жена, имате харизма и сакате да сте во фокусот на вниманието.

edna-rabota-shto-ja-kazhuva-vashiot-manikir-za-vas-07.jpg

Нокти со цртежи – имате бујна фантазија, лесно ви здосадуваат работите, подготвени сте за нови работи и експериментирање, не се плашите да ги поместите границите.

edna-rabota-shto-ja-kazhuva-vashiot-manikir-za-vas-08.jpg

Уште 6 вида маникир на следната страна...Би можело да ве интересира:

Верувате ли дека ангел чувар нѐ следи насекаде? Знаци дека е во близина и ве чува Некои луѓе веруваат дека нивниот ангел чувар е духовно суштество кое работи за н...
Ситници во домот за кои гостите ќе ви бидат благодарни кога преноќуваат кај вас Вазна со свежо цвеќе, удобни влечки и шише вода во собата во којашто ќе спијат –...
Фотки кои ќе ве утешат – Луѓе кои имале навистина лош ден Скршен клуч во брава, поплавен стан – ако имате лош ден, овие фотки можеби ќе ве...
Фотки кои ќе ве утешат: Луѓе кои имале полош ден на работа од вас Скинати фармерки, но и колеги кои како да забораваат дека во канцеларијата има и...
Бев срамежливa 20 години - Како си ја зголемив самодовербата и престанав да се срамам? Секогаш бев она дете кое седи само во клупа. Срам му е да крене рака да одговара...
Знаци по кои ќе ги препознаете луѓето што ве озборуваат и ве осудуваат Да бидеме отворени: сите понекогаш знаеме да ги осудуваме другите и тоа е сосема...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg