Вдоми, не купувај! - Во сабота, од улица Македонија вдомете го вашиот нов најдобар пријател
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Вдоми, не купувај! - Во сабота, од улица Македонија вдомете го вашиот нов најдобар пријател

Под мотото „Вдоми, не купувај“ во сабота на улица Македонија, сите бездомни животни ќе чекаат да си го пронајдат среќниот сопственик.

vdomi-ne-kupuvaj-vo-sabota-od-ulica-makedonija-vdomete-go-vasion-nov-najdobar-prijatel-01.jpg

Целта е да се обезбеди дом за кучињата и мачињата кои лутаат по улиците, а токму вие имате можност и шанса да им го промените текот на животот.

Во март се најавени 3 вакви акции, од кои првата е оваа сабота (12-ти март), во близина на спомен куќата на Мајка Тереза.

Сите кои сакаат да си го запознаат новиот најдобар пријател можат да дојдат од 12 до 17 часот и да спасат барем еден живот.

vdomi-ne-kupuvaj-vo-sabota-od-ulica-makedonija-vdomete-go-vasion-nov-najdobar-prijatel-02.jpg

Повеќе детали погледнете на Фејсбук настанот.

Би можело да ве интересира:

Се вљубуваат, сакаат телевизија - Интересни факти за кучињата Не залудно велат дека кучињата се нашите најдобри пријатели. Овие животни навист...
Без пчели ќе нема храна - Што ќе се случи ако исчезнат сите инсекти на планетата? Бројот на пчелите, но и на сите инсекти драстично се намалува. Ако „истребувањет...
Пред и потоа: Колку се менува животот на мачињата откако ќе ги вдомите? Да се чува милениче дома е вистинска среќа и сите кои го делат или некогаш го де...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg