10 приказни за спасени животни кои ќе ве убедат дека сè уште постојат добри луѓе
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


10 приказни за спасени животни кои ќе ве убедат дека сè уште постојат добри луѓе

Приказните за вдомени и спасени животни кои биле на работ од смртта, секогаш имаат моќ да ни го направат денот поубав.

10-prikazni-za-spaseni-zivotni-koi-ke-ve-ubedat-deka-se-uste-postojat-dobri-lugje-001.jpg

Овие 10 се токму такви - инспиративни и вредни за воодушевување.

Едно огромно браво за луѓето кои ни докажуваат дека сè уште постои добрина на овој свет:

1. Спасување на кучето кое се скаменувало и било исплашено од човечкиот допир

10-prikazni-za-spaseni-zivotni-koi-ke-ve-ubedat-deka-se-uste-postojat-dobri-lugje-1.jpg

2. Кутре спасено од пожар, сега е пожарникар

10-prikazni-za-spaseni-zivotni-koi-ke-ve-ubedat-deka-se-uste-postojat-dobri-lugje-2.jpg

3. Изгладнетиот и измачен тигар кој бил спасен од циркус

10-prikazni-za-spaseni-zivotni-koi-ke-ve-ubedat-deka-se-uste-postojat-dobri-lugje-3.jpg

4. Жената која спасува кучиња за да не бидат продадени во некој ресторан во Кореја

10-prikazni-za-spaseni-zivotni-koi-ke-ve-ubedat-deka-se-uste-postojat-dobri-lugje-4.jpg

5. Дечкото кој го загубил видот на едното око, па посвоил кутре со само едно око

10-prikazni-za-spaseni-zivotni-koi-ke-ve-ubedat-deka-se-uste-postojat-dobri-lugje-5.jpg

6. Полицаецот кој го спаси исплашениот мрзливец од среде автопат

10-prikazni-za-spaseni-zivotni-koi-ke-ve-ubedat-deka-se-uste-postojat-dobri-lugje-6.jpg

7. Спасување на кучето кое било полиено со катран и со часови лежело и чекало да умре

10-prikazni-za-spaseni-zivotni-koi-ke-ve-ubedat-deka-se-uste-postojat-dobri-lugje-7.jpg

8. Непрепознатливиот Питбул кој како мал бил измачуван и тепан

10-prikazni-za-spaseni-zivotni-koi-ke-ve-ubedat-deka-se-uste-postojat-dobri-lugje-8.jpg

9. Стјуардесата која го посвоила кучето кое со денови и месеци ја чекало пред хотелот во кој престојувала

10-prikazni-za-spaseni-zivotni-koi-ke-ve-ubedat-deka-se-uste-postojat-dobri-lugje-9.jpg

10. Кучиња-браќа кои 118 дена биле раздвоени, вдомени се заедно непосредно пред празниците

10-prikazni-za-spaseni-zivotni-koi-ke-ve-ubedat-deka-se-uste-postojat-dobri-lugje-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

13 миленици кои одлично би се снашле во улога на човек (фото) Многумина велат дека домашните миленичиња многу си личат со сопственикот, или ба...
Кога животни ќе дојдат на неочекувана посета (фото) Животните имаат моќ да ви ја разнежнат душата, посебно кога ќе ви се појават во ...
Фото на денот: Ново бебе во Скопје ЗОО „Денеска се роди првото бебе лемур оваа година и на шега го крстивме Младен“, ни...

Најчитани неделава