Кога кучињата ќе пораснат, а уште се однесуваат како да се мали (фото)


Кога кучињата ќе пораснат, а уште се однесуваат како да се мали (фото)

Кучињата растат многу брзо, но сепак секојдневно веројатно не забележувате големи разлики бидејќи постојано сте во тек и ги пратите.

koga-kuchinjata-kje-porasnat-a-ushte-se-odnesuvaat-kako-da-se-mali-foto-01.jpg

Но, замислете како е кога последен пат ќе ги видите додека се малечки и потоа ги гледате дури по неколку месеци или години.

Или пак, обидете се да направите пред и потоа фотка од кучето кога било малечко и сте го држеле во раце и од денес, кога е пораснато и... пак го држите во раце.

Кучињата не сакаат да се помират со фактот дека пораснале и се однесуваат исто како да се малечки, но секако, на ниту еден сопственик не му пречи тоа и уживаат во радоста кога кучето ќе им скокне во скут.

Во продолжение, неколку пред и потоа фотки од сопствениците со нивните кучиња кои покажуваат колку брзо кучињата растат.

Како изгледа кога кучињата мислат дека се уште малечки:

koga-kuchinjata-kje-porasnat-a-ushte-se-odnesuvaat-kako-da-se-mali-foto-02.jpg

koga-kuchinjata-kje-porasnat-a-ushte-se-odnesuvaat-kako-da-se-mali-foto-03.jpg

koga-kuchinjata-kje-porasnat-a-ushte-se-odnesuvaat-kako-da-se-mali-foto-04.jpg

koga-kuchinjata-kje-porasnat-a-ushte-se-odnesuvaat-kako-da-se-mali-foto-05.jpg

koga-kuchinjata-kje-porasnat-a-ushte-se-odnesuvaat-kako-da-se-mali-foto-06.jpg

koga-kuchinjata-kje-porasnat-a-ushte-se-odnesuvaat-kako-da-se-mali-foto-07.jpg

koga-kuchinjata-kje-porasnat-a-ushte-se-odnesuvaat-kako-da-se-mali-foto-08.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Фото на денот: Ново бебе во Скопје ЗОО „Денеска се роди првото бебе лемур оваа година и на шега го крстивме Младен“, ни...
25 фото докази дека на секое дете му е потребно милениче Иако многумина се скептици, сепак нема ништо поубаво од тоа кога ќе видите како ...
Фото упатство + сите детали кои треба да ги знаете за капењето на вашето куче Капењето направете го позитивно искуство за кучето, па нека биде забавно, а вие ...

Најчитани неделава