Возач се забавува на работа сликајќи се со секое куче на патот (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Возач се забавува на работа сликајќи се со секое куче на патот (фото)

На Џејсон работниот ден не му минува без насмевка и позитивна енергија, а и како би можело кога има ваква прекрасна навика?

vozach-se-zabavuva-na-rabota-slikajkji-se-so-sekoe-kuche-na-patot-foto-01.jpg

Дали додека возите вниманието знае да ви го одвлече некое слатко кученце кое минува во близина?

Џејсон Хардести од Луизијана работи како возач и своите работни денови си ги разубавува така што застанува и се фотографира со кучињата што ги среќава по пат. Некогаш станува збор за нечиј миленик, а некогаш за улични кучиња.

Неговите фотографии се прекрасни и зрачат со позитивна енергија.

Дел од фотките на Џејсон:

Извор

Би можело да ве интересира:

Една слика – илјада зборови: Емотивни фотки со воени и полициски кучињ... Оние кои имаат куче, знаат колку е силна врската помеѓу нив, па секој момент со ...
Зошто да изберете да вдомите возрасно куче, наместо мало? Пред сè, изборот за тоа какво милениче ќе чувате е само ваш и вие најдобро знает...
5 раси на кучиња идеални за вашето дете Секое куче има свој карактер и потреби, без разлика на која раса и припаѓа. Деца...