Девојка од Лос Анџелес не оди на одмори затоа што нејзиниот миленик има анксиозност при разделби


Девојка од Лос Анџелес не оди на одмори затоа што нејзиниот миленик има анксиозност при разделби

Дали сте жртвувале досега одмор поради вашиот миленик? Би го правеле ли тоа константно?

devojka-od-los-andjeles-ne-odi-na-odmori-zatoa-shto-nejziniot-milenik-ima-anksioznost-pri-razdelbi-01.jpg

Џанел Тсао (35) од Лос Анџелес пред две години ја вдомила птицата Туки, којa стана и ТикТок атракција.

Но, егзотичната птица станува анксиозна секојпат кога Џанел се дели од него, па затоа таа откако го има миленикот нема отидено на одмор.

Дали ова е вистинска љубов или жртвата е преголема?

devojka-od-los-andjeles-ne-odi-na-odmori-zatoa-shto-nejziniot-milenik-ima-anksioznost-pri-razdelbi-02.jpg

Џанел не може дури ниту на неколку часа да го напушти домот ако не ангажира некоја возрасна личност да го надгледува Туки.

Туки е од семејството птици тукани, кои се познати по тоа што формираат моногамна врска, односно се приврзуваат само за една личност или животно во одреден миг.

Кога Џанел го напушта домот Туки е многу гласен сè додека таа не се врати.

„Знае да биде навистина иритантен, едноставно вреска“, вели Џанел.

devojka-od-los-andjeles-ne-odi-na-odmori-zatoa-shto-nejziniot-milenik-ima-anksioznost-pri-razdelbi-03.jpg

Инаку, Џанел вели дека туканите одат во тоалет на секои 5 до 10 минути и дека изметот може да биде во која било боја од виножитото, затоа што консумираат свежо овошје, од типот на урми, боровинки и што уште не.

Дали сметате дека е преголема жртва да се жртвуваат одмори во име на миленикот или тоа е вистинска љубов и посветеност?

Фотки и видеа од секојдневието на Туки:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Позитива на денот: Слепо куче има куче водич, кое му помага во животот (видео) Видео од слепо куче кое се симнува по скали со помош на своето куче водич станат...
Позитива на денот: Во Берово се родија бебиња срни (фото + видео) Малите срнички се позитивата на денот, а видеата од нив го топат срцето. Убавина...
Бесмртна медуза и уште 7 животни со најдолг животен век Денес просечниот животен век на луѓето е 79 години. Во минатото овој број бил зн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg