Реалноста зад Инстаграм фотките: „Ниту еден задник не изгледа толку заоблено од секој агол“


Реалноста зад Инстаграм фотките: „Ниту еден задник не изгледа толку заоблено од секој агол“

Додека згодните модели и заоблени задници го окупираат Инстаграм, оваа блогерка се обидува да му покаже на светот дека не треба да верувате во сѐ што ќе видите на социјалните мрежи.

blogerka-ja-otkriva-realnosta-zad-instagram-fotkite-nitu-eden-zadnik-ne-izgleda-tolku-zaobleno-od-sekoj-agol-01.jpg

20-годишната Сара, споделува фотографии една до друга, кои покажуваат колку е важен и колку може да промени аголот од кој се слика или вовлекувањето на стомачето.

Во нејзините фотографии дури и нема да ви се верува дека се работи за истиот човек и истото тело.

„Ниту еден задник не изгледа толку заоблено од секој агол“ – пишува таа.

Блогерката се обидува да му објасни на светот дека убавината започнува со само-сакањето и сите тие совршени фит фотографии кои ги гледаме онлајн не се вистинска дефиниција за убавина.

Уверете се дека не е сè така како што ни го прикажуваат:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фитнес блогерка во 2 чекора објасни како се крие целулитот на Инстагра... Иако знаеме дека совршените Инстаграм тела во реалноста не се така совршени, сеп...
Згодната Тами Хеброу преку охрабрувачко видео за мајките ја покажа виш... Тами Хеброу се вбројува помеѓу топ 5-те згодни девојки и фитнес блогерки кои вла...
Совети од фитнес блогерка: 5 вежби за кои ви треба само мека подлога Кога станува збор за вежбањето, на изговорите им нема крај. „Немам време“, „нема...