„Како ми стои?“, „Ништо не ми е“ - Работи што мажите ги мразат кај жените


„Како ми стои?“, „Ништо не ми е“ - Работи што мажите ги мразат кај жените

Кога зборуваме за животот на младите брачни парови, има многу работи во кои тие уживаат, но има и работи на кои пред да почнат да живеат заедно не биле навикнати, па сега им одат на нерви.

kako-mi-stoi-nishto-ne-mi-e-raboti-shto-mazhite-gi-mrazat-kaj-zhenite-01.jpg

Но, да бидеме реални, и да не се млад брачен пар, секогаш има нешто што на некого ќе му смета.

Мажите се речиси „универзални“ – мрзливи, го оставаат капакот од тоалетната школка кренат, оставаат облека и чорапи насекаде и има уште неколку работи кои на жените им одат на нерви.

А, кога станува збор за работите кои мажите ги мразат кај жените, листата е малку подолга и мора да признаеме дека и девојките меѓу себе се слични, па повеќето ќе се пронајдат во голем дел од нив.

Одвојуваме топ 9 работи поврзани со жените, а на мажите им одат на нерви:

kako-mi-stoi-nishto-ne-mi-e-raboti-shto-mazhite-gi-mrazat-kaj-zhenite-02.jpeg

Можеби изгледа привлечно партнерот да ве гледа како се облекува и соблекувате, менувајќи облека и да се прашува како може да изгледате толку убаво, сѐ додека не побарате мислење од него за тоа.

Кога ќе ги прашате како изгледаат во фустанот, мажите се блокираат и се наоѓаат пред предизвик – дали нивниот одговор ќе биде оној кој вие го очекувате?

И да е искрен и да излаже, вие може да му се налутите, па затоа мажите го мразат ова прашање.


kako-mi-stoi-nishto-ne-mi-e-raboti-shto-mazhite-gi-mrazat-kaj-zhenite-03.jpeg

Мажите не сакаат непотребни дискусии за животот на луѓето за кои не се заинтересирани, па ги нервира ако постојано зборувате за животот на вашата пријателка или колешка.

kako-mi-stoi-nishto-ne-mi-e-raboti-shto-mazhite-gi-mrazat-kaj-zhenite-04.jpeg

Факт е дека луѓето со кои сте најблиски лесно може да „прочитаат“ кога нешто ви се случува и сосема е очекувано вашиот партнер да ве праша „Што ти е?“. Но, одговорот кој сите мажи ги ужаснува е следниов – „Ништо не ми е“.

kako-mi-stoi-nishto-ne-mi-e-raboti-shto-mazhite-gi-mrazat-kaj-zhenite-05.jpeg

Секоја кавга може да тргне на многу полошо доколку во текот на расправијата, жената почне да го споредува партнерот со нејзиниот бивши или со момчето на нејзината другарка.

kako-mi-stoi-nishto-ne-mi-e-raboti-shto-mazhite-gi-mrazat-kaj-zhenite-06.jpeg

За мажите е вистинско мачење кога ќе се вратат малку подоцна, изморени од работа и жената ќе ги дочека со сомнеж за тоа каде бил, што правел и го испитува за секакви детали, а доколку тоа е често, може да заврши лошо.

kako-mi-stoi-nishto-ne-mi-e-raboti-shto-mazhite-gi-mrazat-kaj-zhenite-07.jpeg

Почитувањето на приватноста е нешто што секој маж го очекува од жената и им оди на нерви кога таа се истрчува да раскаже сѐ пред пријателките, бидејќи нема потреба да имаат трета личност во врската.

kako-mi-stoi-nishto-ne-mi-e-raboti-shto-mazhite-gi-mrazat-kaj-zhenite-08.jpeg

Мажите не сакаат да ги слушаат осудувањата на нивната партнерка кон неговите пријатели или блиски луѓе.

kako-mi-stoi-nishto-ne-mi-e-raboti-shto-mazhite-gi-mrazat-kaj-zhenite-09.jpeg

Убаво е кога мажот знае дека неговата партнерка мисли на него, но им оди на нерви кога жените создаваат прослава од секаков настан во секојдневието.

kako-mi-stoi-nishto-ne-mi-e-raboti-shto-mazhite-gi-mrazat-kaj-zhenite-10.jpeg

На секој му се случува да направи грешка и ако таа еднаш е простена, нема потреба да се навраќате на неа постојано, бидејќи тоа никако не ви помага, а на мажите им оди на нeрви, со право.

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 однесувања на жените кои мажите ги мразат (и ги вадат од такт) Постојат одредени однесувања на жените кои мажите ги вадат од такт. Вашиот партн...
14 работи кои мажите им ги кажуваат на жените, а жените ги мразат „Изгледаш одлично за своите години.“ – Мажите и жените постојано имаат проблем в...
14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет Дали партнерот со вас го има најдобриот секс во животот? Кои карактеристики ве п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg