Како е да се биде романтичен: очекувања v.s. реалност


Како е да се биде романтичен: очекувања v.s. реалност

Секој од нас на почетокот од врската си замислува за тоа како би изгледале романтичните моменти со партнерот.

romantichni-momenti-ili-vistinska-katastrofa-kako-e-da-se-bide-romantichen-ochekuvanja-v.s.-realnost-2.jpg

Без разлика на тоа колку и да се обидуваме сѐ да изгледа совршено, понекогаш работите излегуваат од контрола, па реалноста добива сосема нова, а многу често и смешна верзија на почетната замисла.

Па, да се биде романтичен очигледно и не е така лесно, а како изгледаат нашите неуспешни обиди, најдобро ќе ви покажат илустрациите во продолжение.

romantichni-momenti-ili-vistinska-katastrofa-kako-e-da-se-bide-romantichen-ochekuvanja-v.s.-realnost-3.jpg

С. У. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Не мора да знаете сѐ: Совети за бракот од разведена жена Дадете му крилја да ги следи соништата и жалбите сведете ги на минимум... Дад...
10 негативни љубовни закони кои мора да ги прифатите за да имате среќн... Секоја врска со текот на времето се менува. Ниту еден однос не останува ист како...
4 нешта кои ќе направат вашиот партнер да се чувствува сакано Животот знае да биде брз и стресен, па покрај сите обврски некогаш забораваме д...