Како да го „одбележите“ денот на вљубените, а да не биде со клише романтична вечера?


Како да го „одбележите“ денот на вљубените, а да не биде со клише романтична вечера?

Денот на вљубените не е наш празник, но за овој ден мислењата се поделени.

kako-da-go-odbelezhite-denot-na-vljubenite-a-da-ne-bide-so-klishe-romantichna-vechera-01.jpg

Има парови кои сакаат да го одбележат овој ден и да излезат на романтична вечера, си подаруваат по нешто симболично и уживаат во љубовта.

Спротивно на нив, има луѓе кои не сакаат ни да помислат на славење на овој ден, бидејќи не постои причина, со оглед на тоа што љубовта се слави секој ден.

Но, покрај овие две спротивности, постојат парови кои се наоѓаат некаде измеѓу и не сакаат клише романтика, но немаат ни против да го поминат денот заедно.

Па доколку припаѓате на последната група, ви нудиме неколку поразлични идеи како да го одбележите денот на вљубените со партнерот:

Заборавете на скапи и отмени ресторани и згответе нешто заедно – зачинете ја љубовта

kako-da-go-odbelezhite-denot-na-vljubenite-a-da-ne-bide-so-klishe-romantichna-vechera-02.jpg

Искористете го „празникот“ да се исклучите од социјалните мрежи (ќе ги избегнете сите романтични објави)

kako-da-go-odbelezhite-denot-na-vljubenite-a-da-ne-bide-so-klishe-romantichna-vechera-03.jpg

Соберете се со блиски пријатели и направете незаборавна забава

kako-da-go-odbelezhite-denot-na-vljubenite-a-da-ne-bide-so-klishe-romantichna-vechera-04.jpg

Ако сте спортски настроени, искористете го денот за заеднички спортски активности

kako-da-go-odbelezhite-denot-na-vljubenite-a-da-ne-bide-so-klishe-romantichna-vechera-05.jpg

Понекогаш, нема ништо подобро од лежење во опуштена атмосфера со филмски маратон

kako-da-go-odbelezhite-denot-na-vljubenite-a-da-ne-bide-so-klishe-romantichna-vechera-07.jpg

За паровите со натпреварувачки дух, друштвените игри може да бидат многу забавно искуство

kako-da-go-odbelezhite-denot-na-vljubenite-a-da-ne-bide-so-klishe-romantichna-vechera-08.jpg

Купете секси облека и експериментирајте во креветот

kako-da-go-odbelezhite-denot-na-vljubenite-a-da-ne-bide-so-klishe-romantichna-vechera-09.jpg

Не заборавајте на Св. Трифун и направете си неколку добри коктели со вино

kako-da-go-odbelezhite-denot-na-vljubenite-a-da-ne-bide-so-klishe-romantichna-vechera-11.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Денот кога момчето ме изневери е истиот ден кога се разбудивме заедно,... Денот кога моето момче ме изневери, имавме секс. Се разбудивме утрото и влеговме...
„Мразам кога ме уценуваш со плачење“: Машки изјави што ги вадат жените... Кајсијата е овошје, а не боја и навистина имаш доволно облека, престани со тој ш...
Невести го раскажуваат моментот кога сфатиле дека не се мажат со љубов... Денот на венчавката би требало да биде еден од најубавите во животот, но целиот ...