Исповед на мажи: Ситници на кои им се радуваат и заради кои сакаат да бидат во врскa
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Исповед на мажи: Ситници на кои им се радуваат и заради кои сакаат да бидат во врскa

И мажите и жените имаат работи во кои уживаат во врската, но најчесто мажите се оние кои не ги признааваат.

ispoved-na-mazhi-sitnici-na-koi-im-se-raduvaat-i-zaradi-koi-sakaat-da-bidat-vo-vrska-01.jpg

Жените почесто ги споделуваат задоволствата и работите на кои им се радуваат од врската, а мажите се воздржани и не многу возбудени.

Но, благодарение на корисниците на Reddit, може да откриеме многу работи за нив кои потајно ги посакуваат во љубовта.

Таму мажите ги искажуваат своите чувства и мислења, целосно се искрени и споделуваат најразлични искуства од животот анонимно.

Па, погледнете кои се работите заради кои мажите сакаат да бидат во врска и им се радуваат – некои многу ќе ве изненадат:

„Најдоброто нешто во врската е тоа кога чудната тишина ќе стане минато и не претставува проблем.“

„Кога одиш во ресторан и има две работи во менито кои ти се допаѓаат, па не знаеш што да одбереш, можеш да ги нарачаш и двете и да ги поделиш со девојката.“

ispoved-na-mazhi-sitnici-na-koi-im-se-raduvaat-i-zaradi-koi-sakaat-da-bidat-vo-vrska-02.jpg

„Да знаеш дека независно колку ти бил лош денот, колку луѓе те изнервирале, секогаш кога ќе си дојдеш дома има некој кој ти е поддршка. И иако ти е поддршка, сепак знае на смешен начин да ти укаже кога си виновен и ти нуди решенија.“

ispoved-na-mazhi-sitnici-na-koi-im-se-raduvaat-i-zaradi-koi-sakaat-da-bidat-vo-vrska-04.jpg

„Секогаш имаш со кој да ги правиш здодевните задачи. Како да имаш најдобар пријател кој е секогаш со тебе кога треба да ги завршуваш домашните обвркски – од перење облека до лекарски прегледи.“

„Да имаш некој (освен себеси) кој од време навреме ќе ти помогне со чистењето. Си доаѓаш дома по стресен ден и гледаш дека домот сјае и немаш никакви обврски освен да уживаш.“

„Нежна прегратка без некоја посебна причина, освен таа што и двајцата го сакате тоа.“

ispoved-na-mazhi-sitnici-na-koi-im-se-raduvaat-i-zaradi-koi-sakaat-da-bidat-vo-vrska-002.jpg

„Моментот кога имаш некој покрај себе, а можеш да бидеш целосно свој. Можеш да ја тргнеш маската за пред јавноста и да бидеш вистинскиот ти пред неа.“

„Чувството кога можеш да бидеш целосно откачен со некого. Кога правите глупави работи кои на вас ви се интересни и се забавувате.“

ispoved-na-mazhi-sitnici-na-koi-im-se-raduvaat-i-zaradi-koi-sakaat-da-bidat-vo-vrska-03.jpg

„Можеби не е којзнае што, но мене ми е омилено – кога ќе почнеш да гледаш некоја серија, ќе сфатиш дека е добра, ја прекинуваш и ја убедуваш партнерката да почне да ја гледа со тебе и се враќате од почеток да ја гледате заедно.“

„Чувството на недостиг кога сте разделени неколку дена и кога ќе се видите повторно, а вечерта ќе заспиете заедно.“

„Чувството кога ќе заспиеш во прегратка.“

ispoved-na-mazhi-sitnici-na-koi-im-se-raduvaat-i-zaradi-koi-sakaat-da-bidat-vo-vrska-05.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ситници со кои веднаш ќе ги оттурнете мажите од вас Ако врските беа едноставни, сите ќе беа среќни и никој никогаш немаше да биде по...
10 „ситници“ во домот на мажот кои не треба вечно да ги толерирате Дали мажот е доволно зрел и подготвен за сериозни чекори во животот или останал ...
Никогаш не паѓајте под притисокот да бидете во врска Ако не сте во врска, тогаш немојте очајно да трагате по каква било љубов, особен...