Секс видеа, врзување на очите: Листа на топ секс желби на мажите и жените
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Секс видеа, врзување на очите: Листа на топ секс желби на мажите и жените

Што мислите ако си направите листи со секс желби со партнерот? Дали ќе ви се поклопат желбите?

seks-videa-vrzuvanje-na-ochite-lista-na-top-seks-zhelbi-na-mazhite-i-zhenite-01.jpg

Можеби звучи чудно, но многу луѓе во главата имаат листа со секс авантури кои сакаат да ги пробаат до крајот на животот.

Некои сметаат дека добар живот не може да биде живот без многу оргазми.

Според едно неодамнешно истражување направено на 2.000 возрасни Американци од брендот Pjur откри дека 64% од луѓето си имаат листи на секс работи кои сакаат да ги направат до крајот на животот.

seks-videa-vrzuvanje-na-ochite-lista-na-top-seks-zhelbi-na-mazhite-i-zhenite-02.jpg

Топ листата на жените:

Користење на секс играчка
Секс во вода
Секс во автомобил
Секс со игра на улоги
Секс со врзување
Користење на маски за очи
Користење на лисици
Користење лубрикант со вкус
Секс преку телефон
Секси фотосесија

seks-videa-vrzuvanje-na-ochite-lista-na-top-seks-zhelbi-na-mazhite-i-zhenite-03.jpg

Топ листа на мажите:

Секс во автомобил
Секс во вода
Анален секс
Секс за една ноќ
Користење на секс играчка
Секс во тројка
Секс преку телефон
Користење храна при секс
Снимање секс видео
Секс со игра на улоги

seks-videa-vrzuvanje-na-ochite-lista-na-top-seks-zhelbi-na-mazhite-i-zhenite-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најголемите грешки во сексот на жените, според мажите и обратно Грешки на жените: Не иницираат секс. Секогаш сакаат секс во темница. Грешки на м...
Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
8 секс игри за кога ви е здодевно дома (18+) Од игра на контрола до ден за голотија, идеи како да ја вратите изгубената сексу...

Најчитани неделава